Prežite dovolenku inak! Doprajte si romantický pobyt s ubytovaním v komnatách zámockého Chateau Hotelu Zbiroh s raňajkami v dobovej krčme U Rudolfovy kratochvíle a prehliadkou zámku so sprievodcom. Tešte sa aj na relaxáciu v unikátnom a bohatom wellness s bazénom, vírivkou a saunami.

CHKO Křivoklátsko Tip na výlet

CHKO Křivoklátsko alebo tiež kraj českého spisovateľa Ota Pavla, ktorý sem zasadil dej svojej knihy Smrť krásnych srncov, je i biosférickou rezerváciou UNESCO a vtáčou oblasťou v rámci sústavy Natura 2000 . Rozkladá sa v západnej časti Stredočeského kraja a takmer dve tretiny jeho rozlohy pokrývajú nepreniknuteľné listnaté a zmiešané lesy. Stredom CHKO vedie kaňonovité údolie rieky Berounky.

Čo by ste nemali v Křivoklátsku minúť:

  • Stredoveké hrady Křivoklát a Točník
  • Zámky Zbiroh a Lány
  • Prírodnú rezerváciu Skryjská jezírka
  • Zabudnúť by ste nemali ani na hradné zrúcaniny Týřov a Jenčov, ľudovou pamiatku Hamousův statek v Zbečne či skláreň RÜCKL CRYSTAL v Nižbore.

Ak hľadáte odpočinok v prírode, prejdite si CHKO Křivoklátsko po niektorom z mnohých značených trás skrz lesy či v zarezané údolia potokov. Vodáci by si potom určite nemali zabudnúť splaviť rieku Berounku.

Viac informácií

Luxusné romantika na zámku Zbiroh

Chateau hotel Zbiroh nájdete neďaleko Prahy a Plzne v krásnom prostredí křivoklátskych lesov. Okolo zámku sa rozprestiera 60 hektárový anglický park. História šľachtického hradu Zbiroh, ktorý bol neskôr prestavaný na novorenesančný zámok, siaha až do 12. storočia.

Medzi vlastníkmi boli napríklad kráľ Přemysl Otakar II., cisári Karol IV., Zikmund a Rudolf II., Preto sa prezýva Zámok troch cisárov.

Hotel ponúka ubytovanie v prepychových originálnych izbách, ktoré sú vybavené dreveným nábytkom a disponujú vlastnou kúpeľňou s vaňou a TV.

Štýlová krčma i unikátny wellness

V zámku sa nachádza stredoveká krčma U Rudolfovy kratochvíle s dobovou atmosférou, úžasným interiérom a ponukou originálnych špecialít.

Súčasťou zámockých salónikov a sálu je tiež veľký novorenesančnej sála Alfonsa Muchu, kde umelec namaľoval svoju slávnu Slovanskú epopej. Nechýba ani zámocká pivnica.

Skvostom hoteli je unikátny wellness v sále z 12. storočia, v ktorom zasadal Přemysl Otakar II. Snáď ako jediný hotel na svete poskytuje Zbiroh túto jedinečnú formu relaxácie - tešiť sa môžete na bazén s protiprúdom, vírivku, masážne kreslo, fínsku saunu, infrasaunu, multifunkčnú vaňu a ďalšie.

Chateau hotel Zbiroh

Zbiroh č.p. 1, Zbiroh
Česká republika

+420 378 771 452

hotel@zbiroh.com

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Povolený
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,6 km
Zastávka
0,8 km
Zjazdovka
28 km

Tipy na výlet