Beskydy neďaleko obľúbených Pustevien

Hotel Bečva sa nachádza v beskydskom meste Horní Bečva, ktoré je obľúbené medzi turistami všetkých vekových kategórií. Vďaka pokojnej lokalite si užijete ničím nerušenú dovolenku.

Ubytovaní budete v izbách s televízorom, balkónom a vlastným sociálnym zariadením. Z okien aj balkónu si užijete výhľad na okolitú prírodu.

Na polpenzii si pochutnáte v hotelovej jedálni, kde sa podávajú raňajky formou švédskych stolov. Večer si môžete posedieť v hotelovom bare, zahrať si ping pong alebo bowling, prípadne si priplatiť vírivku.


V hoteli myslia aj na deti. Pre tie je k dispozícii detský kútik, ale aj možnosť zapožičania detskej postieľky.

Tipy na výlet

Pustevny

Vyšliapte si kopec (alebo sa nechajte pohodlne vyviesť lanovkou až hore) a obdivujte unikátne drevené stavby v štýle ľudovej architektúry od slovenského architekta Dušana Jurkoviča. Nájdete tu horskú chalupu Maměnka a tiež Libušín, ktorý sa teraz dočká obnovy po požiari v roku 2014. Miesto je pomenované po pustovníkoch, ktorí tu žili a patrí k nemu aj sto rokov stará hojne zdobená drevená valašská zvonička.

Socha Radegasta na hore Radhošť

Bájny Radegast, slovanský boh slnka, úrody, zberu a hojnosti, bol podľa povesti veľkým milovníkom dobrého jedla a pitia. Jeho žulovú sochu nájdete po ceste z Pusteven na najvyššiu horu Beskyd - Radhošť (1 129 m n. m.). Na jeho vrchole vás čaká kaplnka a bronzové súsošie Cyrila a Metoda a predovšetkým krásny výhľad do okolia.

Lysá hora

Už len výhľad z Lysej hory na ostatné vrcholky a krásnu prírodu Beskýd stojí za výstup na jej vrchol. Prejsť sa môžete niekoľkými prírodnými rezerváciami a navštíviť množstvo zaujímavých miest ako Malenovický kotol, Vodopády Satin alebo Koryto rieky Ostravice. Dominantou Lysej hory je už od roku 1980 telekomunikačný vysielač vysoký 78 metrov.

Hotel Bečva

Horní Bečva 488, Horní Bečva
Česká republika

+420 739 315 960

hotel.becva@centrum.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,42/5
Celkom 19 hodnotení