Dovolenka v Szentgotthárde

Najzápadnejšia maďarská perla odpočinku. Szentgotthárd je železničným hraničným prejazdom medzi Rakúskom a Maďarskom. V minulosti hralo mesto výraznú rolu v bitkách. Teraz ide o obľúbenú turistickú lokalitu s množstvom možností trávenia voľného času.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Úžasný hotel! Termálne kúpele priamo prepojené s hotelom sú plné zaujímavých rastlín, malých i obrovských šmýkačiek, víriviek a bazénov. Polpenzia bola výborná a neuveriteľne bohatá. Navyše máte celý deň neobmedzenú konzumáciu nealko nápojov, kávy a čaju, čo ocenila hlavne moja rodina. Ak plánujete nejaký výlet, určite odporúčam vyraziť sa pozrieť na hrady v Rakúsku (k hraniciam je to len 10 minút) alebo v Őrségu.”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím


Že ste ešte nepočuli o meste Szentgotthárd? Radi vám ho predstavíme. Ide o mesto nachádzajúce sa v najzápadnejšom cípe Maďarska, odkiaľ je to len pár kilometrov do Rakúska aj Slovinska. Okrem známeho železničného uzlu mesto preslávila ešte jedna vec - luxusné termálne kúpele s aquaparkom, ktoré milujú ako seniori, tak aj rodiny s deťmi.

Termálne kúpele lákajú na relax uprostred exotiky

Dôvodom, pre ktorý mesto Szentgotthárd vyhľadávajú návštevníci zo širokého okolia, sú slávne termálne kúpele St. Gotthard Spa & Wellness. Tešiť sa do nich môžete na oddych v bazénoch a vírivkách, ktoré sa rozkladajú na úctyhodnej vodnej ploche s veľkosťou 1 500 m². Nechýba tu ani wellness centrum, saunový svet a pre deti šmýkačky, tobogany či detský kútik. Pocitu ako pri mori sa tu rozhodne neubránite - vyčarí ho chodník z prírodného kameňa obkolesený palmami a exotickými rastlinami. Ak chcete mať k bazénom skutočne blízko, vyberte si pobyt v hoteli, ktorý je priamo prepojený s termálnymi kúpeľmi.

V samotnom meste si užijete prechádzky po historickom jadre a ochutnávanie miestnej kuchyne v jednej z reštaurácii. Za kultúrou aj pamiatkami sa vybertedo múzea Pavla Ágostona alebo do barokového kostola s anglickým parkom.