Dovolenka v Ostrihome

Jedny z najmodernejších kúpeľov v severnom Maďarsku s parádnym výhľadom na hrad aj baziliku nájdete len na jedinom mieste – v Ostrihome. Okrem kúpania na zážitkovom kúpalisku Aquasziged si vychutnáte aj významné historické pamiatky, ktorými je mesto preslávené. Prechádzajte sa starobylým centrom, zastavte sa pri soche skladateľa Franza Liszta a nevynechajte ani návštevu Hradného vrchu s kráľovským hradom a ostrihomskou bazilikou. Čerešničkou na torte je skvelý výhľad na Dunaj aj slovenské Štúrovo na jeho druhom brehu.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel leží kúsok od centra Ostrihomu a je ľahko dostupný. Po príchode nás privítal milý personál a dostali sme izbu, ktorá vyzerala ako na fotkách, čistá a s krásnym výhľadom na Dunaj a baziliku. Jedlo bolo skvelé, veľký výber a bolo ho veľa. Kúpele boli obrovské, plné zážitkových bazénov a tiež sáun vo wellness svete. Deti si užili veľa zábavy v bazénoch aj s ostatnými deťmi v detskom kútiku. A že sa nám tu páčilo, dokazuje aj otázka mojej dcéry: „Tatino, vrátime sa sem ešte?“”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Penzión ponúka štýlové a komfortné ubytovanie v srdci mesta, naozaj len pár krokov od hlavných lákadiel, ktorými sú najmä bazilika, hrad a kúpele. Určite vás neomrzia ani prechádzky uličkami a pozdĺž rieky Dunaj. Izba bola priestranná a pekne vybavená. Raňajkový bufet s dostatočným výberom sa nachádza priamo v penzióne, servírované večere sa podávajú v susednej reštaurácii, len minútu od penziónu. Ocenili sme možnosť využiť kávovar kedykoľvek počas dňa a posedenie na dvore plnom zelene. Každý večer sme tiež relaxovali v saunách a vírivke v suteréne.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finančný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Ostrihom (Esztergom) je nielen známym maďarským kúpeľným mestom na brehu Dunaja, ale aj mestom s mnohými historickými pamiatkami a možnosťami kultúrneho vyžitia . Nájdete ho neďaleko hraníc so Slovenskom a je jedným z najdôležitejších historických a kultúrnych centier v krajine. S bohatou históriou a impozantnými pamiatkami priťahuje Ostrihom každoročne tisíce návštevníkov. Poďte sa stať jedným z nich!

Ako si užiť pobyt v Ostrihome naplno?

Dopoludnia si môžete užiť leňošenie v bazénoch s minerálnou vodou, popoludní zase vyraziť na výlet a spoznať miestne krásy. A leňošenie to bude naozaj prepychové, priamo v centre mesta totiž môžete navštíviť jeden z najnovších a najmodernejších kúpeľných komplexov v Maďarsku, termálne a zážitkové kúpele Aquasziget.

Najvýznamnejšou dominantou mesta je Bazilika svätého Štefana, ktorá je najväčšou kostolnou stavbou v Maďarsku. Tunajší kráľovský palác, ktorý sa nachádza na kopci nad mestom, by ste tiež nemali obísť – či už kvôli krásnemu múzeu alebo výhľadu. V neposlednom rade stojí za návštevu Dóm svätého Martina, románska katedrála zapísaná na Zozname UNESCO.

Ak si chcete pobyt užiť ešte viac, zvoľte si ubytovanie s vlastným wellness centrom, budete si tak môcť dopriať bazén, vírivku či saunu, kedykoľvek sa vám zachce. Pre ďalšie tipy nazrite do našej Travelpedie.