Dovolenka na Valašsku

Valašsko je známe harmonickou prírodou, očarujúcim folklórom a výborným jedlom. Oblasti kraľuje pohorie Beskýd s najvyššou Lysou horou (1 323 m n. m.), ktoré križujú turistické aj cyklistické trasy rôznych náročností. Mnohé z nich vás dovedú ku skvostom ľudovej architektúry aj ku dielam Dušana Jurkoviča, ktorého miestny folklór inšpiroval pri návrhoch stavieb. Na Valašsku môžete navštíviť jeho slávne drevené chalúpky Pustevny a od nich sa vydať ku chodníku korunami stromov s názvom Stezka Valaška alebo k soche Radegasta a kaplnke sv. Cyrila a Metoda. Za návštevu stojí tiež Jurkovičova rozhľadňa, Valašské múzem v prírode v Rožnove pod Radhoštěm či Zoo Lešná. A čím sa posilniť počas výletu na Valašsku? Jednoznačne polievkou kyselicu, knedlíkmi plnenými údeným mäsom či sladkým frgálom.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Sport Art Centrum Hotel **** ponúka naozaj skvelé vyžitie. Rada by som sa sem niekedy vrátila, a to nielen kvôli veľkému krytému bazénu a wellness so saunou. Užili sme si napríklad aj multifunkčnú halu s bedmintonom. Personál bol veľmi ochotný a priestranná izba disponovala všetkým potrebným. Hotel sa nachádza len pár minút jazdy od Rožnova pod Radhoštěm a ďalších turistických cieľov v okolí.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznícka podpora
Overené Travelkingom

“Beskydy sú úžasné a Beskydský hotel RELAX tiež. Na Travelkingu si ho zakúpilo už 10 000 zákazníkov a mnohí sa sem vracajú opakovane. Je síce pravda, že hotel nie je najmodernejší, to mu ale každý (vrátane mňa) dokáže odpustiť, pretože všetko, od príchodu až do odchodu, je jednoducho výborné.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajiteľ Travelkingu