Dovolenka v Čechách pri vode

Predstavte si pohodu pri vode obklopenej krásnou českou prírodou. Ubytovanie v tesnej blízkosti rybníka, priehrady alebo rieky poteší nejedného milovníka kúpania, leňošenia na pláži, alebo nadšených rybárov.

Načítavam ponuky...


Česká príroda, to nie sú len Krkonoše s horou Sněžkou. Mnohé české mestá a oblasti sú známe hlavne vďaka riekam ideálnym na splav, ktoré nimi pretekajú, a tiež vďaka početným vodným nádržiam, rybníkom či prírodným kúpaliskám v okolí. Spoznajte aj túto tvár Česka a nechajte sa unášať radovánkami pri vode.

Kde si užijete tú najlepšiu dovolenku v Česku pri vode?

Medzi lokality, kde budete stretávať vodné plochy na každom kroku, patria hlavne južné Čechy. Vydajte sa na návštevu Českého Krumlova celosvetovo známeho vďaka pamiatkam UNESCO, cez ktorý preteká rieka Vltava. Jej početné pereje lákajú vodákov na splav, a tak tu o turistov s kajakmi nikdy nie je núdza. V neďalekej Třeboni sa zas všetko točí okolo rybníka Svět - práve pri ňom nájdete slávnu Schwarzenberskú hrobku, pivovar a mnoho reštaurácii podávajúcich špeciality z kaprov. V južných Čechách leží tiež najväčšia česká vodná nádrž Lipno, kde je možné sa tiež kúpať a venovať sa vodným športom.

Účinky ozdravnej termálnej vody budete môcť pocítiť v českých kúpeľných mestách. Medzi tie najznámejšie patria kúpele takzvaného „kúpeľného trojuholníka“, do ktorého patria Karlove Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. Liečia sa v nich hlavne problémy pohybového, tráviaceho ústrojenstva a obehovej sústavy. Voda sa na liečebné účinky využíva tiež v Jeseníkoch, kde stoja známe Priessnitzové liečebné kúpele. Práve tu vznikol v roku 1822 prvý vodoliečebný ústav na svete.