Dovolenka v rakúskych kúpeľoch

Ak hľadáte miesto, kde si perfektne oddýchnuť, určite oceníte kúpeľné mestečko Bad Gastein v Rakúsku. V Rakúsku si navyše užijete čerstvý horský vzduch, ktorý je pre zdravie veľmi prospešný.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Na pobyte sme boli veľmi spokojní. Extra nás potešil osobný prístup hotela, keď sme prišli na ubytovanie neskoro večer a na izbách nás, napriek premeškanej večeri, čakala obložená studená misa. Hotel má perfektnú polohu, a tak sme zvládli navštíviť Hallstatt, ľadovec Dachstein aj okolité jazerá.”

Zuzana Marečková
Zuzana Marečková
Marketingový tím


Urobte z kúpeľného pobytu dokonalý zážitok pre celé telo aj dušu a vyrate na pobyt Rakúska. Práve tu nájdete kúpeľné mestá ukryté medzi vysokými pohoriami, ktoré priam volajú na za zážitkami Uvidíte, že spojenie turistiky na čerstvom horskom vzduchu a odpočinku v termálnej vode vám dodá novú energiu.

Kam sa vybrať za kúpeľmi do Rakúska?

  • Vysoké Taury v sebe ukrývajú unikátne skalné kúpele Bad Gastein, ktoré sú otvorené celoročne. Oddych si v nich užijete tiež v bazéne s výhľadom na okolité hory.

  • Dolné Rakúsko sa môže pochváliť - kúpeľmi Laa an der Thaya, ktoré ponúkajú relaxáciu v modernom prostredí. Ich výhodou je, že ležia len pár kilometrov od českého Znojma, a tak za nimi nemusíte cestovať stovky kilometrov do vnútrozemia krajiny.

  • Aj vo Viedni môžete nájsť pár fantastických kúpeľov, kam sa môžete skryť pred ruchom veľkomesta. Medzi tie najznámejšie patria Kúpele Therme Wien, ktoré sú považované za jedny z najmodernejších a najväčších mestských termálov v Európe.

  • Odpočívať v kúpeľoch môžete aj počas svojej dovolenky v Korutánsku, kde na vás čakajú Termálne kúpele St. Kathrein alebo Kúpele Kärntentherme.

Kam sa ešte vydať za relaxom v termáloch v Rakúsku? To sa dočítate v našom článku.