Dovolenka v rakúskych kúpeľoch

Ak hľadáte miesto, kde si perfektne oddýchnuť, určite oceníte kúpeľné mestečko Bad Gastein v Rakúsku. V Rakúsku si navyše užijete čerstvý horský vzduch, ktorý je pre zdravie veľmi prospešný.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt som si maximálne užil vďaka úžasnej atmosfére, ktorá v hoteli panovala. Zamestnanci mi pomohli s plánovaním výletov a ponúkali mi aj zapožičanie turistického vybavenia. Polpenzia bola vynikajúca. Hotel je pet friendly, takže ide o dokonalé miesto na dovolenku so psíkom. K tomu leží priamo na zjazdovke a jeho okolie je plné výletných cieľov vrátane Hallstattu a vyhliadky Piatich prstov. Pobytu v Hoteli Alpen Arnika je skrátka stávka na istotu, čo potvrdzujú aj stovky nadšených recenzií od zákazníkov Travelking.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajiteľ Travelkingu


Urobte z kúpeľného pobytu dokonalý zážitok pre celé telo aj dušu a vyrate na pobyt Rakúska. Práve tu nájdete kúpeľné mestá ukryté medzi vysokými pohoriami, ktoré priam volajú na za zážitkami Uvidíte, že spojenie turistiky na čerstvom horskom vzduchu a odpočinku v termálnej vode vám dodá novú energiu.

Kam sa vybrať za kúpeľmi do Rakúska?

  • Vysoké Taury v sebe ukrývajú unikátne skalné kúpele Bad Gastein, ktoré sú otvorené celoročne. Oddych si v nich užijete tiež v bazéne s výhľadom na okolité hory.

  • Dolné Rakúsko sa môže pochváliť - kúpeľmi Laa an der Thaya, ktoré ponúkajú relaxáciu v modernom prostredí. Ich výhodou je, že ležia len pár kilometrov od českého Znojma, a tak za nimi nemusíte cestovať stovky kilometrov do vnútrozemia krajiny.

  • Aj vo Viedni môžete nájsť pár fantastických kúpeľov, kam sa môžete skryť pred ruchom veľkomesta. Medzi tie najznámejšie patria Kúpele Therme Wien, ktoré sú považované za jedny z najmodernejších a najväčších mestských termálov v Európe.

  • Odpočívať v kúpeľoch môžete aj počas svojej dovolenky v Korutánsku, kde na vás čakajú Termálne kúpele St. Kathrein alebo Kúpele Kärntentherme.

Kam sa ešte vydať za relaxom v termáloch v Rakúsku? To sa dočítate v našom článku.