Pobyty a dovolenka v Rakúsku pri jazere

Spoznajte alpské jazerá v Rakúsku a rovno sa pri niektorom z nich ubytujte. Hotely a penzióny v horách majú rustikálny nádych, varia skvelú domácu kuchyňu a ponúkajú úžasný výhľad na vodnú hladinu medzi horskými štítmi.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Chalet Bellevue Alm *** bol jedinečný. Páčilo sa nám všetko: prostredie hôr, štýlové izby a reštaurácia, veľmi milý personál a tiež parádne wellness v partnerskom hoteli. Okrem dizajnu nás v izbe nadchla priestranná terasa s posedením. V reštaurácii s krbom sme si pochutnali na vynikajúcich raňajkách v alpskom štýle. Skvelým zážitkom bol aj večer so živou hudbou a prasaťom na ražni. V okolí je navyše množstvo krásnych miest na výlety. Určite sa sem ešte vrátime, a to najlepšie v zime!”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Vľúdny personál nám vždy vyšiel v ústrety, jedlo bolo výborné a v izbe nám nič nechýbalo. Prekvapilo nás, že hoci hotel poskytuje prvotriedne služby, stále si zachováva domácu atmosféru a priateľský prístup. Chvíle pohody sme zažívali ako v hotelovej reštaurácii, tak pri večernom posedení s pohárom vína na balkóne alebo na záhradnej terase. Nádherné bolo aj okolie ubytovania. Nech už sme počas pobytu vyrazili kamkoľvek, sprevádzali nás dych vyrážajúce výhľady. Ak si chcete na chvíľu oddýchnuť v prostredí očarujúcej prírody, potom je pre vás pobyt v Hoteli Alpenblick to pravé.”

Aneta Šmejcová
Aneta Šmejcová
Junior Copywriter


Keď sa povie dovolenka v Rakúsku, mnohí si vybavia vysoké hory pretkané turistickými a cyklistickými chodníčkami, rozsiahle lúky posiate horskými kvetinami a fantastické lyžiarske strediská. K tomu všetkému patria tiež priezračné jazerá, z ktorých sú mnohé vhodné aj na letné kúpanie sa. Vydajte sa za tými najkrajšími jazerami v Rakúsku - s výberom toho pravého pobytu vám pomôžeme my.

Ktoré jazerá musíte v Rakúsku navštíviť?

Alpy sú perfektným miestom na zimnú lyžovačku, no na dovolenku sa sem oplatí vydať aj v lete. Práve vtedy tu môžete zažiť parádnu turistiku po chodníčkoch, ktoré vás prevedú aj popri slávnych jazerách. To najznámejšie je pravdepodobne Halštatské jazero, popri ktorom je postavané malebné mesto Hallstatt. Za návštevu tu stojí ikonický katolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie s kostnicou alebo najstaršie soľné bane na svete. Jazero najlepšie spoznáte počas romantickej plavby na výletnej lodi.

Za najčistejším jazerom v Európe sa vyberte do pohoria Hochschwab, kde sa rozprestiera jazero Grüner See. Jazero je známe nielen vďaka svojej smaragdovozelenej farbe, ale tiež vďaka množstvu vody, ktoré ho každú jar naplní. Hladina jazera tak vystúpa nad obvyklú výšku a zaleje tiež okolité stromy, lavičky či drobné mostíky v okolí. Aj keď je v jazere posledné roky obľúbené potápanie už zakázané, fantastický pohľad na skryté krásy sa vám naskytne aj z brehu.

Neuveriteľný zážitok si vychutnáte len 20 km od Viedne. Práve tu sa nachádza najväčšie podzemné jazero v Európe - jazero Seegrotte. To vzniklo zatopením jaskyne, ktorá kedysi slúžila ako továreň na lietadlá. Dnes sa tu konajú už len zaujímavé prehliadky, ktorých súčasťou je plavba loďkou po podzemnom jazere.

Za ktorými jazerami sa ešte oplatí vyraziť do Rakúska? To sa dočítate v našom článku.