Pobyty a dovolenka v Rakúsku pri jazere

Spoznajte alpské jazerá v Rakúsku a rovno sa pri niektorom z nich ubytujte. Hotely a penzióny v horách majú rustikálny nádych, varia skvelú domácu kuchyňu a ponúkajú úžasný výhľad na vodnú hladinu medzi horskými štítmi.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si aj napriek zlému počasiu veľmi užili. Personál hotela bol veľmi milý a ľahko sme sa dorozumeli anglicky. Všetko, čo sme mali v balíčku, nám sami hneď ponúkli. Izba bola úplne dostačujúca, čistá a pohodlná. Príjemným bonusom bol balkón. Najväčšia pecka bola určite strava - na všetkom sme si veľmi pochutnali a jedla bolo toľko, že sme ho skoro ani nemohli všetko zjesť. Z balíčka sme využili hlavne zľavovú kartu SommerCard, vďaka ktorej sme mali na množstvo miest vstup zadarmo. A najväčší zážitok? Rozhodne vysokohorská cesta Grossglockener Hochalpenstrasse.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Na pobyte sme boli veľmi spokojní. Extra nás potešil osobný prístup hotela, keď sme prišli na ubytovanie neskoro večer a na izbách nás, napriek premeškanej večeri, čakala obložená studená misa. Hotel má perfektnú polohu, a tak sme zvládli navštíviť Hallstatt, ľadovec Dachstein aj okolité jazerá.”

Zuzana Marečková
Zuzana Marečková
Marketingový tím


Keď sa povie dovolenka v Rakúsku, mnohí si vybavia vysoké hory pretkané turistickými a cyklistickými chodníčkami, rozsiahle lúky posiate horskými kvetinami a fantastické lyžiarske strediská. K tomu všetkému patria tiež priezračné jazerá, z ktorých sú mnohé vhodné aj na letné kúpanie sa. Vydajte sa za tými najkrajšími jazerami v Rakúsku - s výberom toho pravého pobytu vám pomôžeme my.

Ktoré jazerá musíte v Rakúsku navštíviť?

Alpy sú perfektným miestom na zimnú lyžovačku, no na dovolenku sa sem oplatí vydať aj v lete. Práve vtedy tu môžete zažiť parádnu turistiku po chodníčkoch, ktoré vás prevedú aj popri slávnych jazerách. To najznámejšie je pravdepodobne Halštatské jazero, popri ktorom je postavané malebné mesto Hallstatt. Za návštevu tu stojí ikonický katolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie s kostnicou alebo najstaršie soľné bane na svete. Jazero najlepšie spoznáte počas romantickej plavby na výletnej lodi.

Za najčistejším jazerom v Európe sa vyberte do pohoria Hochschwab, kde sa rozprestiera jazero Grüner See. Jazero je známe nielen vďaka svojej smaragdovozelenej farbe, ale tiež vďaka množstvu vody, ktoré ho každú jar naplní. Hladina jazera tak vystúpa nad obvyklú výšku a zaleje tiež okolité stromy, lavičky či drobné mostíky v okolí. Aj keď je v jazere posledné roky obľúbené potápanie už zakázané, fantastický pohľad na skryté krásy sa vám naskytne aj z brehu.

Neuveriteľný zážitok si vychutnáte len 20 km od Viedne. Práve tu sa nachádza najväčšie podzemné jazero v Európe - jazero Seegrotte. To vzniklo zatopením jaskyne, ktorá kedysi slúžila ako továreň na lietadlá. Dnes sa tu konajú už len zaujímavé prehliadky, ktorých súčasťou je plavba loďkou po podzemnom jazere.

Za ktorými jazerami sa ešte oplatí vyraziť do Rakúska? To sa dočítate v našom článku.