Dovolenka v Šoproni

Šoproň sa po prvej svetovej vojne rozhodlo pre pripojenie k Maďarsku a nie k bohatšiemu Rakúsku. Množstvo historických pamiatok a rozsiahle susedné lesy sú ideálnou kombináciou, čo robí z mesta Šoproň najlepšiu možnú lokalitu na pohodovú dovolenku.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel stojí uprostred turistického raja, obklopený úžasným lesom a množstvom zaujímavých turistických trás. V okolí toho bolo toľko, že som to za 4 dni ani nestihol prejsť. Tunajší čistý vzduch, ticho a pokoj sú nezabudnuteľné. V hoteli bol neuveriteľne milý personál a čisté wellness. Z voľne organizovaného programu odporúčam prechádzku na bicykli okolo jazera Fertő - je právom jednou z najobľúbenejších.”

Szabolcs Laza
Obchodný tím


Mesto Šoproň, nachádzajúce sa v severozápadnom cípe Maďarska, si na prvý pohľad zamiloval každý, kto ho navštívil. Vydajte sa aj vy spoznať toto historické mesto plné pamiatok, kde vás nadchne tiež okolitá príroda tvorená hustými lesmi. Chýbať vám nebude ani odpočinok v termálnej vode.

Historické mesto obklopené krásnymi lesmi aj termálmi

Už pri príchode do Šopronu vás zaujme jeho kompletne zachované stredoveké jadro s hradbami, kde dodnes stoja gotické domy, kostoly aj kláštor a dve synagógy. Najlepší výhľad na všetky krásy mesta sa vám naskytne z Požiarnej veže z 13. storočia, z ktorej dovidíte tiež na námestie Fő tér s dominantnou radnicou a morovým stĺpom. K romantickým prechádzkam po Šoproni neodmysliteľne patrí ochutnávka miestneho znamenitého červeného vína Kékfrankos (Modrá frankovka).

Ak sa vám v Šoproni predsa len zacnie za prechádzkou po prírode, nemusíte byť dlho smutný. Mesto obklopujú známe šopronské lesy s vyhliadkovými vežami aj piknikovými stanovišťami. Len pár kilometrov ďalej sa pred vami objaví Neziderské jazero, ktoré sa svojou väčšou časťou rozlieha v národnom parku susedného Rakúska. Jazero je obkolesené nádhernou cyklotrasou, takže ak milujete dlhé cyklovýlety plné fantastických výhľadov, ste na správnom mieste.

Do Šopronu si nezabudni vziať ani plavky - určite sa vám zídu pri oddychu vo wellness centre priamo v ubytovaní. Za vodou sa môžete vydať tiež na kúpalisko Lővér s výhľadom do lesa priamo z bazénu alebo do Plavárne Ferenca Csika. Blízko to budete mať tiež do neďalekých kúpeľov v meste Hegykő.