Dovolenka v slovenských horách

Za nezabudnuteľnými zážitkami nemusíte jazdiť ďaleko. Vysoké a Nízke Tatry, alebo Malá Fatra ponúkajú nekonečné množstvo výletov, perfektne značené trasy a komfortné ubytovanie, ktoré pre vás starostlivo vyberáme.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Aj keď nám celý jeden deň pršalo, bolo tu veľa možností, ako sa zabaviť. Výhľad z izby sme mali priamo na Tatry a večerné posedenie s pohárom prosecca bolo úchvatné. Potešilo nás aj wellness s bazénom a vírivkou. Polpenzia bola dostačujúca a chutná. V okolí hotela je mnoho atrakcií. Hneď cez cestu je bobová dráha, kde sme zažili poriadnu dávku adrenalínu, neďaleko je aj Belianska jaskyňa. Celkovo sme s pobytom v Hoteli Tulipán boli veľmi spokojní a pobyt môžem jedine odporučiť.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Solisko **** bol jedným slovom úžasný. Dostali sme všetko, čo pobytový balíček sľúbil. Pohodlné a do detailu starostlivo zariadené izby a vynikajúce jedlo v podobe raňajkového bufetu s bohatým výberom a chuťovo vyladené trojchodové večere. Dojem na nás urobilo aj skvele zariadené wellness. Hotel leží v nádhernom prostredí, priamo na brehu ikonického Štrbského plesa. Okrem nezameniteľnej atmosféry sa tak môže pochváliť aj ideálnou polohou na najrôznejšie výlety.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím


Slovenské hory každoročne lákajú tisíce turistov (nielen) z celej Európy a niet sa čomu diviť. Nedotknutú prírodu, vysoké štíty hôr s plesami, kamzíky a stovky kilometrov skvele značených turistických chodníkov nám môžu mnohé krajiny len závidieť. Ak sa teda chystáte na letnú dovolenku do hôr na Slovensku, tešte sa na dlhé i nenáročné prechody pešo či na bicykli, mnoho zaujímavých zastávok a reštaurácií, a hlavne na fantastické výhľady do širokého okolia.

V zime sem môžete vyraziť aj na výborný lyžiarsky pobyt. Slovenské lyžiarske strediská sú známe skvele upravenými zjazdovkami a modernými vlekmi a lanovkami, na ktorých si sa zabavíte s celou rodinou. Na svoje si u nás prídu i milovníci bežeckého lyžovania vďaka stovkám kilometrov upravovaných bežeckých trás naprieč celým Slovenskom.

Ktoré slovenské hory sa oplatí navštíviť?

Na Oravu by ste mali zavítať nielen za zimnými radovánkami, ale aj v lete na turistiku po krásnej prírode. Nachádza sa tu vyhľadávaný vrch Kubínska hoľa (1 346 m. n. m.), na ktorú môžete buď vystúpiť, alebo sa na jej vrchol i v lete vyviezť lanovkou. Dole sa potom môžete adrenalínovo zviesť na požičaných horských kolobežkách alebo trojkolkách.

Menej známe, no nemenej krásne sú vrchy Javorníkov neďaleko hraní s Českou republikou. Užijete si tu priam božský pokoj aj turistiku po spleti turistických chodníčkoch, ktoré vás dovedú na Veľký aj Malý Javorník. V zime si so sebou rozhodne vezmite aj lyže či bežky, na tunajších svahoch sa vám určite zídu.

Medzi slovenskými horami rozhodne vynikajú naše Tatry. Navštíviť môžete ako nádherné Nízke Tatry s najlepšími lyžiarskymi strediskami u nás, tak aj podmanivé Vysoké Tatry s najvyšším vrcholom Gerlachovským štítom (2 654,4 m. n. m.). Na západe vás potom čakajú rozsiahle kvetnaté lúky a vysoké štíty Belianskych Tatier. Pohodlie je v tunajších hoteloch zaručené, mnohé z nich ponúkajú aj možnosť wellness pobytu.