Dovolenka v krásnom Veselí nad Lužnicí kúsok od Třeboni aj Českých Budějovíc poteší každého. Tešiť sa môžete na ubytovanie v Hoteli Lucia ***, ďalej na neobmedzený vstup do wellness s vírivkou a saunami aj na skvelú polpenziu alebo poukaz na kávu.

Dovolenka v malebnom Juhočeskom kraji

Hotel Lucia *** leží vo Veselí nad Lužnicí a je obľúbeným miestom všetkých párov aj rodín túžiacich po pohodovom wellness pobyte s dobrým jedlom a množstvom možností výletov. Zaujímavosťou je, že hotel bol postavený tak, aby pripomínal zaoceánsku loď, z výšky je vidieť kapitánsky mostík aj predĺžený predok.

Ubytovaní budete v dvojlôžkových izbách Standard s vlastným sociálnym zariadením a balkónom či terasou. Samozrejmosťou je WiFi pripojenie v celom hoteli, výťah na všetky poschodia a miestnosti na úschovu bicyklov.

Gastronómia a odpočinok na úrovni

Miestna reštaurácia je klimatizovaná a zameraná na špeciality svetovej kuchyne. Tešte sa na ozajstný gastronomický zážitok. Chutiť vám bude aj víno.

Vďaka neobmedzenému vstupu do wellness centra si užijete fínsku saunu, bylinnú parnú komoru aj vírivku. Oddýchnuť si môžete v odpočinkovej zóne, naozaj široká je aj ponuka masáží a rôznych procedúr. V areáli hotela si potom môžete zahrať kroket alebo petanque.

Tipy na výlet

Tábor

Žiadne mesto nie je tak spojené s husitským hnutím ako Tábor. Mesto bolo založené husitmi v roku 1420 a slúžilo ako základňa ich vojska. Dnes je tu možné vidieť významné kostoly, krásne parky, botanickú aj zoologickú záhradu. Táborská radnica patrí k najvýznamnejším pamiatkam neskorej gotiky v Čechách. Navštíviť môžete tiež husitské múzeum alebo múzeum čokolády a marcipánu.

Třeboň

Třeboň láka návštevníkov krásnym historickým centrom a tiež mnohými ďalšími pamiatkami. Najvýznamnejším objektom na Masarykovom námestí je Stará radnica, ku ktorej patrí aj architektonicky zaujímavá 31 metrov vysoká veža s ochodzou, hodinami a cibuľovitou strechou s lampášom.

Dominantou mesta je rozhodne renesančný zámok so záhradami, ktoré sú ideálne na prechádzky a oddych.   Na prechádzku sa môžete vydať tiež po náučnom chodníku okolo rybníka Svět, ktorý je skvelým miestom pre turistiku, cykloturistiku a odpočinok. Na druhom brehu vás potom čaká novogotická Schwarzenberská hrobka. Rybník Svět vybudoval Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan v 16. storočí. Dnes tu okrem jeho sochy nájdete aj dve pláže so športovým areálom aj detským ihriskom.

České Budějovice

Klenotom Českých Budějovíc je jednoznačne historické jadro a námestie Přemysla Otakara II, ktoré je so svojím štvorcovým tvarom a rozmermi 133 x 133 metrov jedným z najväčších námestí v strednej Európe.

Mestská pamiatková rezervácia vás tak uchváti množstvom hodnotných cirkevných aj svetských stavieb s renesančnou a barokovou architektúrou, ako sú katedrála sv. Mikuláša aj dominanta mesta Černá věž... Prezrieť si môžete barokovú radnicu alebo Samsonovu fontánu - najväčšiu fontánu svojho druhu v Česku.

Hotel Lucia ***

Třída ČSA 598, Veselí nad Lužnicí
Česká republika

+ 420 723 407 416

rezervace@hotellucia.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 150 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,48/5
Celkom 21 hodnotení