Ubytujte sa v pokojnom Hoteli Na Skalkách *** v CHKO Beskydy, rekreačná časť Nového Jičína je ideálna pre váš oddych aj zábavu s deťmi. V rámci pobytu si pochutnáte na polpenzii a získate vstup do krytého bazéna a zľavu na vstup do zámockého múzea. Neďaleko je tiež niekoľko skiareálov.

Hotel obklopený záhradou pre celú rodinu

Hotel Na Skalkách *** leží v CHKO Beskydy 15 minút od Nového Jičína. Izby sú zariadené starožitným nábytkom, TV a vlastnou kúpeľňou. Do izieb je možné umiestniť prístelku pre deti. Vziať so sebou môžete aj svojich domácich miláčikov, hotel nevyžaduje príplatok, dovolenku si tak užije celá rodina pohromade.

Súčasťou areálu je reštaurácia zameraná na tradičnú českú kuchyňu. Jedlá sa pripravujú z kvalitných surovín, ako je domáca masť, olivový olej či maslo.

Hotel Na Skalkách stojí uprostred veľkej záhrady, kde hostia môžu využívať gril, multifunkčné tenisové a volejbalové ihrisko alebo minigolf. Pre najmenších návštevníkov je tu detské ihrisko.


Milovníkov zimných športov poteší, že Lyžiarsky areál Svinec je od ubytovania vzdialený len 5 km. Neďaleko je aj Lyžiarsky areál Červený kámen.

Tipy na výlet

Štramberk

Rozprávkové mestečko v krásnej prírode Lašskej brány Beskýd vás očarí na prvý pohľad. Nad uličkami s drevenými zrubovými domčekmi sa týčia pozostatky hradu s valcovou vežou Trúbou, z ktorej budete mať výhľad do šíreho okolia Štramberku nazývaného aj vďaka jeho malebnosti Moravský Betlehem. Na námestí navštívte múzeum s viac ako 450 bábkami aj expozíciu figurín významných osobností mesta. Jednou z nich je napríklad uznávaný maliar praveku Zdeněk Burian, ktorého tvorbu vystavuje ďalšie múzeum. Minúť by ste nemali ani mestský pivovar, kde sa varí domáce kvasnicové pivo Trubač alebo minizoo Aqua Terra. Až sa posilníte voňavým perníkovým Štramberským uchom, vydajte sa po Lašskom náučnom chodníku na Bílou horu, do starého vápencového lomu s botanickou záhradou alebo na vrch Kotúč s jaskyňou Šípka, ktorá Štramberk preslávila archeologickými objavmi.

Štraberské uši

Štramberské uši sú voňavou pochúťkou z perníkového cesta v tvare kornútku - ucha, ktorú v Štramberku musíte povinne ochutnať. Podľa miestnej legendy sa pôvod cukrovinky viaže k mongolskému ťaženiu v roku 1241, kedy si obávané vojsko rozložilo tábor na úpätí blízkeho kopca Kotouč. Statoční miestni po jednej nočnej búrke prekopali hrádzu rybníka a nepriateľský tábor vytopili. Keď voda opadla, našli vraj na mieste vaky s nasolenými ľudskými ušami, ktoré Mongoli utínali kresťanom. Miestni pekári ale Štramberské uši nesolia, ochutnať ich môžete s rôznymi druhmi orieškov alebo s ovocím a plnené šľahačkou.

Technické múzeum Tatra

Radi obdivujete automobilové veterány a fandíte českej Tatre? Zavítajte do Kopřivnice na výstavu, ktorá mapuje históriu fenomenálnej automobilky a môže sa pochváliť zbierkou šesťdesiatich osobných a nákladných automobilov z rôznych historických etáp a ďalšími modelmi, designerskými návrhmi alebo dobovými fotografiami. Deti si výstavu ešte viac užijú vďaka pracovnému zošitu Dráček Tatrováček.

Hotel na Skalkách ***

Skalky 932/50, Nový Jičín
Česká republika

+420 773 626 408

hotelnaskalkach@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 12:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po dohovore za poplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,67/5
Celkom 6 hodnotení