Vydajte sa na pobyt do Žďáru nad Sázavou, ktorý nájdete v očarujúcej krajine s rybníkmi, skalami a mnohými turistickými trasami. V Hoteli Jehla *** neďaleko Zelenej hory (UNESCO) si pochutnáte na polpenzii a tiež si užijete odpočinok v soľnej jaskyni, saune či bazéne.

CHKO Žďárské vrchy Tip na výlet

Chránená krajinná oblasť Žďárské vrchy má rozlohu 70 940 ha a je najvyššou časťou Českomoravskej vrchoviny. Najvyšším vrcholom je Devět skal 836 m n.m. Typickými krajinnými prvkami Žďárských vrchov sú rulový skalné veže lákajúce lezca spoza lesov a veľa rybníkov a vidieckych domcov s prvkami Horáckej ľudovej architektúry pri poliach a lúkach. Najväčšími rybníky sú Velké Dářko, Veselský a Matějovský rybník.

Aká miesta nevynechať pri návšteve Žďárských vrchov?

  • Pútnický kostol sv. Jána Nepomuckého na Zelenej hore
  • Skanzen Veselý kopec
  • Údolí Doubravy u Chotěboře
  • Navštívte tiež pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry Betlehem Hlinsko, Havlíčkův Brod a Pilsko vodná nádrž.

Po turistických trasách môžete okrem Děviatich skál navštíviť aj Žákovu horu, Radostínské rašeliniská a rašeliniská Velké Dářko.

Viac informácií

Relaxácia v srdci Vysočiny

Chcete si oddýchnuť v objatí prírody na Vysočine? Ubytujte sa v Hoteli Jehla *** v Žďári nad Sázavou, ktorý je na dohľad od pútnického kostola sv. Jána Nepomuckého na Zelenej hore zapísaného na zozname UNESCO. Blízko to budete mať tiež do centra mesta, ku žďárskému zámku, ale aj k Pilskej vodnej nádrži a Velkému Dářku, kde si užijete prírodné kúpanie.

Na každej izbe a apartmáne je káblová televízia, WiFi pripojenie, minibar a vlastná kúpeľňa so sprchou. Niektoré izby majú aj lodžiu.

Na raňajkách formou bufetu a skvelej večeri si pochutnáte priamo v hotelovej reštaurácii, kde sa podávajú pokrmy českej i medzinárodnej kuchyne.

Hotel Jehla + ***

Kovářova 4, Žďár nad Sázavou
Česká republika

+420 731 150 659

recepce@hoteljehla.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik (menšie plemená) za poplatok 50 Kč/noc, väčšie plemená po dohovore.
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vnútorný bazén
Vírivka
Reštaurácia
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,6 km
Zastávka
100 m
Zjazdovka
11 km

Tipy na výlet

Zelená hora - pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého

Navštívte národnú kultúrnu pamiatku zapísanú na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento pútnický kostol bol postavený na začiatku 20. rokov 18. storočia a bezpochyby patrí medzi najvýznamnejšie diela architekta Jana Blažeja Santiniho Aichla. Samotný kostol je pretkaný symbolikou číslovky päť, ktorá vychádza z legendy o Jánovi Nepomuckom a tiež predstavuje symboliku piatich rán Kristových. Práve preto je pôdorys kostola v tvare päťcípej hviezdy , kostol má päť východov, päť oltárnych výklenkov a na hlavnom oltári je päť hviezd a päť anjelov.

Zámok Žďár nad Sázavou

Jedinečný komplex bývalého kláštora s blízkym okolím predstavuje úplne unikátny krajinný a urbanistický barokový celok, ktorého ťažisko tvoria zvlášť kláštorný kostol a pútnický areál s kaplnkou sv. Jána Nepomuckého na Zelenej hore. Nájdete tu napríklad Múzeum novej generácie s unikátnou zážitkovou expozíciou, ktorú prejdete s audiosprievodcom. Začína sa expozíciou Cisterciácky rád nachádzajúci sa v prízemí a ďalej vystúpite po unikátnom špirálovitom schodisku do sveta baroka.

Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou aj jeho okolie je posiate množstvom zaujímavostí, ktoré stoja za pozretie. Nechajte sa okúzliť mystikou unikátnej stavby kostola na Zelenej hore. V meste si môžete užiť reštaurácie, kaviarne alebo relaxačné centrum s bazénom a wellness. Na aktívnu dovolenku môžete využiť mnoho cyklistických trás v okolí. Očarení budete tiež malebným okolím obce Hamry nad Sázavou. Nachádza sa tam kamenný most a pozoruhodná Rozštípená skala, kde sa ukrýva obrovská kamenná hlava mamuta, ktorá patrí k zaujímavej sérii sôch od umelca Michala Olšiaka rozmiestnených v okolí. Pár kilometrov ďalej, na vrchu Rosička nájdete aj rozhľadňu, ktorá vám ponúkne nádherný výhľad do okolia.