Spoznajte historické mesto Šoproň i okolité lesy a užite si pobyt v Hoteli Szieszta. Čaká vás polpenzia aj wellness s bazénom, vírivkou a saunou, navyše máte v cene aj vstup do blízkeho bazéna Lövér a na letné kúpalisko (v sezóne). Tešte sa aj na hudobné večery a výlety s maďarským sprievodcom.

Šoproň Tip na výlet

Šoproni sa prezýva "najvernejšie mesto", pretože sa po prvej svetovej vojne v referende rozhodla pre pripojenie k Maďarsku a nie k bohatšiemu susednému Rakúsku. Množstvo historických pamiatok a rozsiahle susedné lesy sú ideálnou kombináciou, robiace z Šoproni tú najlepšiu možnú lokalitu na pohodovú dovolenku.

Odpočinok na dosah histórii i prírodným krásam

Navštívte Šoproň, historické mesto v západnom Maďarsku blízko rakúskych hraníc a krásnych jazier i lesov. Hotel Szieszta stojí v parku asi 15 minút od centra Šoprone. Ponúka ubytovanie v izbách s balkónom, TV, chladničkou a vlastným sociálnym zariadením s vaňou alebo sprchou a WC.

V hotelovej reštaurácii sa podávajú raňajky formou bufetu a večere formou bufetu či menu.

Zrelaxujete v hotelovom wellness, kde sa ponoríte do vírivky s vodou s teplotou 36 °C, zaplávate si v bazéne alebo si užijtete chvíle v saune či pare. Navyše je možné využiť ponuku masáží, oxygenoterapie a ďalších procedúr.

Z hotela sa môžete ľahko vydať nielen obdivovať pamiatky mesta Šoproň, za 15 minút jazdy autom sa dostanete na hranice s Rakúskom a môžete preskúmať aj tunajšie zaujímavosti.

Hotel Szieszta ***

Lővér körút 37, Šoproň
Maďarsko

+36 99 314 260

sales@hotelszieszta.hu

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 6 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
3 km
Zastávka
10 m
Aquapark
1 km

Tipy na výlet

Šoproňské lesy

Štvrť Lövér na kraji Šoproni je obklopená zalesnenými kopcami, ideálnymi pre krátke prechádzky aj dlhšie túry. Čistý vzduch, ticho a kľud, stromy všade okolo vás, aj tak je možné stráviť deň na vašej dovolenke. V lesoch nájdete aj náučné chodníky, vyhliadkové veže, piknikové stanovištia a ďalšie atrakcie, nudiť sa teda pri prechádzke rozhodne nebudete.

Neziderské jezero

Slnko odrážajúce sa od vodnej hladiny, krásna príroda a mnoho možností kultúrneho a športového vyžitia, to je Neziderské jazero ležiace na rakúsko-maďarskej hranici. Okolo jazera by ste len márne hľadali typickú rakúsku horskú krajinu, miesto ovládajú šíre zelené pláne plné vinohradov. Neváhajte a doprajte si tento netradičný pohľad.

Termálne kúpele Sá-Ra

Kúpele Sá-Ra nie sú medzi zahraničnými turistami toľko známe, pokiaľ teda hľadáte termály, v ktorých bude minimum ľudí a nebudete sa musieť tlačiť s ostatnými hosťami v bazénoch, určite vyrazte práve sem.

Kúpele sú otvorené každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Liečivá termálna voda s teplotou až 55 °C tryská z hĺbky 1 434 m, obsahuje predovšetkým horčík, jód, sodík a pôsobí priaznivo na problémy pohybového aparátu. Ideálna je tiež napríklad pri rehabilitáciách.

Areál má 7 bazénov, 3 bazény sú v prevádzke celoročne (vonkajšie, krytý a wellness bazén).

V prípade, že budete chcieť v kúpeľoch stráviť celý deň, poteší vás, že vstupné je tu za veľmi priaznivé ceny (celodenná vstupenka pre dospelého vyjde na cca 5,7 €).