Južná Morava pre milovníkov histórie a vína

Hotel N *** sa nachádza v Příměticiach, okrajovej časti Znojma. Svojou polohou je tak ideálny ako na preskúmanie mesta Znojma, tak na potulky po vinárskej oblasti. Ku hraničnému priechodu Hatě, kde nájdete obchodné centrum Freeport a atrakcie pre deti, je to len 15 km.

Ubytovaní budete v komfortne zariadených izbách s klimatizáciou, minibarom, TV i WiFi pripojením. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa.

Hotel má vlastnú reštauráciu, kde si pochutnáte na polpenzii, ale aj vínnu pivnicu. Nie je ale hocijaká, pochádza z polovice 18. storočia a patrí k najväčším krížovým pivniciam na svete. Tešiť sa teda môžete aj na ponuku výborných lokálnych vín.

Tipy na výlet

Znojmo

Južná Morava je jednou z najkrajších oblastí v Čechách, keď k tomu navyše pripočítate priateľskú atmosféru a početné vínne pivnice, o skvelú dovolenku je postarané. Znojmo svojou polohou na kraji Národného parku Podyjí aj množstvom zaujímavých pamiatok spĺňa požiadavky na obľúbenú turistickú lokalitu. Ochutnajte miestne vína, kochajte sa malebným okolím a zapojte sa do bohatého kultúrneho diania.

Znojemské podzemie

Systém podzemných chodieb a pivníc pod Znojmom, ktorý je dlhý takmer 27 km a má až 4 poschodia, vznikol na prelome 14. a 15. storočia ako priestor na hospodárske účely. Neskôr hral svoju rolu aj v dômyselnej obrane mesta. V dnešnej dobe slúži predovšetkým ako turistická atrakcia pre všetkých milovníkov histórie, architektúry a netradičných zážitkov.

Rotunda sv. Kataríny

Románska rotunda, postavená okolo polovice 11. storočia, je pozostatkom přemyslovského kniežacieho hradu v Znojme. Pri ceste južnou Moravou rozhodne nevynechajte túto národnú kultúrnu pamiatku, ktorá vás zaujme nielen z architektonického a historického hľadiska, ale jej vnútorná výzdoba poteší všetkých milovníkov výtvarného umenia.

Hotel N ***

Přímětice 62, Znojmo
Česká republika

515 228 164

hoteln@hoteln.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc po dohode s recepciou
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,28/5
Celkom 18 hodnotení