Pri prechádzkach romantickými dláždenými uličkami so zrubovými domčekmi vás bude sprevádzať vôňa Štramberských uší z miestnych pekární. Vďaka dominante Štramberku - veži Trúba z 13. storočia v Moravskosliezskom mestečku a jeho okolí nezablúdite. Luxusné, ale zároveň štýlové Lašské ubytovanie v Hoteli Štramberk s wellness nájdete na námestí pod hradom.

Pod Trúbu za perníkovou vôňou Štramberských uší

Hotel Štramberk **** sa nachádza v historickej budove priamo na námestí rovnomenného mestečka v krásnej prírode Lašské brány Beskýd. Na luxusné ubytovanie sa môžete tešiť v jednej zo šiestich nadštandardne vybavených dvojlôžkových izbe s dreveným nábytkom a vlastným sociálnym zariadením. Chýbať vám nebude ani televízia, WiFi, fén alebo minibar.

Raňajky formou bufetu a servírované večere s dezertom si vychutnáte v útulnej hotelovej reštaurácii s krbom. V pokojnom dvore hotela zase objavíte starostlivo upravovanú terasu, kde môžete s partnerom alebo partnerkou relaxovať pri dobrej káve aj pohári vína. Reštaurácia ponúka zážitkovú gastronómiu a výber z najlepších tuzemských i zahraničných vín, pekární perníkových Štramberských uší nájdete na námestí hneď niekoľko.

Lašské kúpele nielen v pive

Hotel Štramberk **** je prepojený s areálom Lašských pivných kúpeľov a vy si tu zrelaxujete v pivnom, vínnom alebo čokoládovom kúpeli. Okrem blahodarneho kúpeľa v dubovo-smrekovcových kadiach s následným odpočinkom na lehátku v zimnej záhrade na vás čaká tiež soľná jaskyňa s relaxačnou hudbou.

Svetoznáma jaskyňa Šipka a Burianove kresby

Štramberk v podhorí Beskýd si vašu návštevu zaslúži nielen vďaka ušatej pochúťke a rozhľadu z gotickej 40 metrov vysokej veže Trúba. V učebniciach dejepisu sa mesto spomína kvôli jaskyni Šípka na hore Kotúč. Archeológ Karel Jaroslav Mašek v nej v roku 1880 našiel úlomok spodnej čeľuste neandertálskeho dieťaťa.

Niekoľko krokov od hotela sídli múzeum maliara a ilustrátora Zdeňka Buriana. Svetovo uznávaný maliar praveku v Štramberku prežil časť svojho života a práve jaskyňou Šípka sa pri tvorbe často inšpiroval.

Tipy na výlet

Štraberské uši

Štramberské uši sú voňavou pochúťkou z perníkového cesta v tvare kornútku - ucha, ktorú v Štramberku musíte povinne ochutnať. Podľa miestnej legendy sa pôvod cukrovinky viaže k mongolskému ťaženiu v roku 1241, kedy si obávané vojsko rozložilo tábor na úpätí blízkeho kopca Kotouč. Statoční miestni po jednej nočnej búrke prekopali hrádzu rybníka a nepriateľský tábor vytopili. Keď voda opadla, našli vraj na mieste vaky s nasolenými ľudskými ušami, ktoré Mongoli utínali kresťanom. Miestni pekári ale Štramberské uši nesolia, ochutnať ich môžete s rôznymi druhmi orieškov alebo s ovocím a plnené šľahačkou.

Štramberk

Rozprávkové mestečko v krásnej prírode Lašskej brány Beskýd vás očarí na prvý pohľad. Nad uličkami s drevenými zrubovými domčekmi sa týčia pozostatky hradu s valcovou vežou Trúbou, z ktorej budete mať výhľad do šíreho okolia Štramberku nazývaného aj vďaka jeho malebnosti Moravský Betlehem. Na námestí navštívte múzeum s viac ako 450 bábkami aj expozíciu figurín významných osobností mesta. Jednou z nich je napríklad uznávaný maliar praveku Zdeněk Burian, ktorého tvorbu vystavuje ďalšie múzeum. Minúť by ste nemali ani mestský pivovar, kde sa varí domáce kvasnicové pivo Trubač alebo minizoo Aqua Terra. Až sa posilníte voňavým perníkovým Štramberským uchom, vydajte sa po Lašskom náučnom chodníku na Bílou horu, do starého vápencového lomu s botanickou záhradou alebo na vrch Kotúč s jaskyňou Šípka, ktorá Štramberk preslávila archeologickými objavmi.

Technické múzeum Tatra

Radi obdivujete automobilové veterány a fandíte českej Tatre? Zavítajte do Kopřivnice na výstavu, ktorá mapuje históriu fenomenálnej automobilky a môže sa pochváliť zbierkou šesťdesiatich osobných a nákladných automobilov z rôznych historických etáp a ďalšími modelmi, designerskými návrhmi alebo dobovými fotografiami. Deti si výstavu ešte viac užijú vďaka pracovnému zošitu Dráček Tatrováček.

Hotel Štramberk ****

Náměstí 8, Štramberk
Česká republika

+420 556 808 843

info@hotel-stramberk.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané