Vychutnajte si rodinnú dovolenku plnú odpočinku uprostred nádhernej prírody Bielych Karpát - v krajine žítkovských bohýň. V Hoteli Kopanice **** sa môžete tešiť na neobmedzené využívanie wellness (vírivka, bazén, sauna) a lahodnú polpenziu.

Bílé Karpaty Tip na výlet

CHKO Bílé Karpaty sa rozkladá na území bývalých okresov Hodonín, Uherské Hradiště a Zlín a na juhu voľne prechádza do CHKO Biele Karpaty na Slovensku. Pohorie má veľa čo ponúknuť, hlavne pokiaľ ide o miestnu flóru. Bílé Karpaty sú pohorím s vysokou biodiverzitou, rastú tu horské aj stepné rastliny, darí sa ale aj mokradiam. K pokladom regiónu patria tunajšie kvetnaté lúky s nezvyčajne veľkým zastúpením orchideí. Spolu s vrcholmi Veľká Javorina (970 m), Chmeľová (925 m) alebo Veľký Lopeník (911 m) tak rozhodne máte pri túrach čo obdivovať.

Kam sa vydať v Bielych Karpatoch:

  • Národná prírodná rezervácia Čertoryje
  • Náučný chodník Moravské Kopanice - krajom Žítkovských bohýň
  • Salaš Travičná - s múzeom kopaničiarskych zrubových stavieb salašov, náučným chodníkom a arborétom
  • Určite nevynechajte ani prírodné kúpalisko Lučina, rozhľadňu na vrchu Travičná alebo náučný chodník Okolo Hrozenka.
Viac informácií

Ubytovanie uprostred prírody s nádherným výhľadom

Ak hľadáte pokojnú a ničím nerušenú dovolenku, Hotel Kopanice **** je tou správnou voľbou. Nachádza sa uprostred chránenej krajinnej oblasti Bielych Karpát, kde načerpáte novú energiu.

Ubytovaní budete v izbách s krásnym výhľadom do okolia. Každá izba má svoje vlastné sociálne zariadenie a je plne vybavená (LCD TV, fén, minibar, trezor).

Na lokálnu aj klasickú kuchyňu sa môžete tešiť v hotelovej reštaurácii Vyhlídka. Tradičné aj netradičné drinky potom nájdete v Lobby bare. Priamo v reštaurácii sa zabavia aj vaše ratolesti vďaka detskému kútiku.

Oddýchnite si vo wellness

V hotelovom wellness, ktoré je vám neobmedzene k dispozícii, si iste vychutnáte relaxačný bazén (30 °C), uvoľnenie vo vírivke (37 °C) či vyhriatie v saune. So zľavou je tiež možné dopriať si aj jednu z mnohých ponúkaných masáží. Do wellness zóny sa dostanete suchou nohou, z izby rovno v hotelovom župane.


Kraj žítkovských bohýň

V kraji bielokarpatských lesov a horských planín je silná tradícia ľudovej mágie. Najmä osada, dnes obec Žítková, je preslávená miestnymi ženami, ktorým sa hovorievalo bohyne. Prezrite si dom, kde žila posledná z nich - Irma Gabrhelová. Týmto miestom sa nechalo inšpirovať aj niekoľko spisovateľov. Napríklad Kateřina Tučková s knihou Žítkovské bohyne či Jiří Jilík a jeho kniha Žítkovské čarovanie.

Hotel Kopanice ****

Žítková 160, Žítková
Česká republika

+420 724 942 130

recepce@hotelkopanice.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zákaz domácich maznáčikov
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Baby friendly
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
12 km