Vychutnajte si rodinnú dovolenku plnú odpočinku uprostred nádhernej prírody Bielych Karpát - v krajine žítkovských bohýň. V Hoteli Kopanice **** sa môžete tešiť na neobmedzené využívanie wellness (vírivka, bazén, sauna) a lahodnú polpenziu.

Ubytovanie uprostred prírody s nádherným výhľadom

Ak hľadáte pokojnú a ničím nerušenú dovolenku, Hotel Kopanice **** je tou správnou voľbou. Nachádza sa uprostred chránenej krajinnej oblasti Bielych Karpát, kde načerpáte novú energiu.

Ubytovaní budete v izbách s krásnym výhľadom do okolia. Každá izba má svoje vlastné sociálne zariadenie a je plne vybavená (LCD TV, fén, minibar, trezor).

Na lokálnu aj klasickú kuchyňu sa môžete tešiť v hotelovej reštaurácii Vyhlídka. Tradičné aj netradičné drinky potom nájdete v Lobby bare. Priamo v reštaurácii sa zabavia aj vaše ratolesti vďaka detskému kútiku.

Oddýchnite si vo wellness

V hotelovom wellness, ktoré je vám neobmedzene k dispozícii, si iste vychutnáte relaxačný bazén (30 °C), uvoľnenie vo vírivke (37 °C) či vyhriatie v saune. So zľavou je tiež možné dopriať si aj jednu z mnohých ponúkaných masáží. Do wellness zóny sa dostanete suchou nohou, z izby rovno v hotelovom župane.


Kraj žítkovských bohýň

V kraji bielokarpatských lesov a horských planín je silná tradícia ľudovej mágie. Najmä osada, dnes obec Žítková, je preslávená miestnymi ženami, ktorým sa hovorievalo bohyne. Prezrite si dom, kde žila posledná z nich - Irma Gabrhelová. Týmto miestom sa nechalo inšpirovať aj niekoľko spisovateľov. Napríklad Kateřina Tučková s knihou Žítkovské bohyne či Jiří Jilík a jeho kniha Žítkovské čarovanie.

Tipy na výlet

Bežecké lyžovanie Biele Karpaty

Biele Karpaty sa nachádzajú na česko-slovenskej hranici bežecké trasy si môžete užiť pozdĺž oboch strán hranice. Ešte pred niekoľkými rokmi v tomto pohorí platilo, že si bežkári vyšľapávali stopu sami. Dnes už si ale nadšenci bežeckého lyžovania môžu užívať desiatky kilometrov upravovaných tratí. Asi najviac ich nájdete v okolí Novej Lhoty a najvyššej hory Bielych Karpát okolo Veľkej Javoriny. Trate za priaznivých podmienok objavíte aj pri Mikulčinom vrchu v okolí Brumov-Bylnice a Valašských Kloboukov.

Žítková a žítkovské bohyne

Ak vás lákajú miesta plné záhad a mágie, zamierte do Žítkovej. Ešte donedávna tu žili ženy nadané liečiteľskými a vešteckými schopnosťami, známe ako žítkovské bohyne. Najviac sa o tomto fenoméne dozviete v Múzeu poslednej žítkovskej bohyne, ktoré vzniklo v chalupe v osade Čierné, kde posledná žítkovská bohyňa prežila väčšinu svojho života. Okrem prehliadky sa vám tu dostane aj zasväteného výkladu.

Luhačovické pramene

Luhačovice sú prameňmi doslova posiate a ich príjemné stopovanie už pohltilo nejedného návštevníka tohto kúpeľného mestečka. Prameňov prístupných z fontány je celkom 7 a sú nimi Vincentka, Aloiska, Ottovka, Prameň Dr. Šťastného, Prameň Sv. Jozefa, Viola a Nový Jubilejný. Vedeli ste však, že sa tu vyskytuje desať ďalších? Napr. Vincentka 2 alebo Elektra 1 a 2 (vyvierajúca neďaleko rovnomenného kultúrneho domu). Mnohé z nich sa nevyužívajú, s niektorými sa však môžete stretnúť pri rôznych kúpeľoch či inhaláciách.

Hotel Kopanice ****

Žítková 160, Žítková
Česká republika

+420 724 942 130

recepce@hotelkopanice.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Zákaz domácich maznáčikov
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,74/5
Celkom 159 hodnotení