Vychutnajte si rodinnú dovolenku plnú odpočinku uprostred nádhernej prírody Bielych Karpát - v krajine žítkovských bohýň. V Hoteli Kopanice **** sa môžete tešiť na neobmedzené využívanie wellness (vírivka, bazén, sauna) a lahodnú polpenziu.

Žítková a žítkovské bohyne Tip na výlet

Ak vás lákajú miesta plné záhad a mágie, zamierte do Žítkovej. Ešte donedávna tu žili ženy nadané liečiteľskými a vešteckými schopnosťami, známe ako žítkovské bohyne. Najviac sa o tomto fenoméne dozviete v Múzeu poslednej žítkovskej bohyne, ktoré vzniklo v chalupe v osade Čierné, kde posledná žítkovská bohyňa prežila väčšinu svojho života. Okrem prehliadky sa vám tu dostane aj zasväteného výkladu.

Ubytovanie uprostred prírody s nádherným výhľadom

Ak hľadáte pokojnú a ničím nerušenú dovolenku, Hotel Kopanice **** je tou správnou voľbou. Nachádza sa uprostred chránenej krajinnej oblasti Bielych Karpát, kde načerpáte novú energiu.

Ubytovaní budete v izbách s krásnym výhľadom do okolia. Každá izba má svoje vlastné sociálne zariadenie a je plne vybavená (LCD TV, fén, minibar, trezor).

Na lokálnu aj klasickú kuchyňu sa môžete tešiť v hotelovej reštaurácii Vyhlídka. Tradičné aj netradičné drinky potom nájdete v Lobby bare. Priamo v reštaurácii sa zabavia aj vaše ratolesti vďaka detskému kútiku.

Oddýchnite si vo wellness

V hotelovom wellness, ktoré je vám neobmedzene k dispozícii, si iste vychutnáte relaxačný bazén (30 °C), uvoľnenie vo vírivke (37 °C) či vyhriatie v saune. So zľavou je tiež možné dopriať si aj jednu z mnohých ponúkaných masáží. Do wellness zóny sa dostanete suchou nohou, z izby rovno v hotelovom župane.


Kraj žítkovských bohýň

V kraji bielokarpatských lesov a horských planín je silná tradícia ľudovej mágie. Najmä osada, dnes obec Žítková, je preslávená miestnymi ženami, ktorým sa hovorievalo bohyne. Prezrite si dom, kde žila posledná z nich - Irma Gabrhelová. Týmto miestom sa nechalo inšpirovať aj niekoľko spisovateľov. Napríklad Kateřina Tučková s knihou Žítkovské bohyne či Jiří Jilík a jeho kniha Žítkovské čarovanie.

Hotel Kopanice ****

Žítková 160, Žítková
Česká republika

+420 724 942 130

recepce@hotelkopanice.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zákaz domácich maznáčikov
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Baby friendly
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0 m
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
12 km

Tipy na výlet

Archeoskanzen Modrá

Ako sa žilo na Veľkej Morave? Odpoveď na túto otázku dostanete v Archeoskanzene Modrá, veľkomoravskom sídlisku stredného Pomoravia neďaleko Uherského Hradiště. V skanzene uvidíte ukážky tradičných remesiel a poľnohospodárstva a iné náučné predstavenia a programy. Skanzen je v prevádzke od apríla do októbra, v ostatných mesiacoch potom funguje na objednávku.

Jazierko lásky

Až sa budete prechádzať krásnou prírodou obklopujúcou Luhačovice, skúste zavítať tiež k jazierku lásky, ktoré sa nachádza v kopcoch kúsok za mestom. Miestna legenda hovorí, že slobodné ženy, ktoré do neho namočia ukazovák, do roka a do dňa nájdu pravú lásku. Avšak ani sami obyvatelia Luhačovíc si nie sú príliš istí, či to má byť pravá alebo ľavá, a čo sa stane, ak v ňom namočíte zlú ruku. Voľte teda múdro. K jazierku pohodlne dôjdete po ceste Hazanská (smer na Řetechov), v kopcoch je potom nutné včas odbočiť medzi stromami, kde je toto romantické miesto ukryté.

Luhačovice

Najobľúbenejšie moravské kúpele ponúkajú veľa možností trávenia voľného času od rôznych športových aktivít cez výlety k blízkym pamiatkam až po prechádzky po kolonáde spojené s popíjaním minerálnych prameňov a chrúmaním kúpeľných oblátok. Zájsť si môžete aj k blízkej priehrade, zarybárčiť si, prejsť sa na pedálovej lodi alebo si užívať krásny vzduch v miestnych alejách a parkoch.