Šumava ponúka krásnu prírodu a bohaté vyžitie pre milovníkov turistiky i cyklistiky. Ubytujte sa v Hoteli Kolibřík odkiaľ je to kúsok k Černému jezeru a k ďalším atrakciám. Užite si skvelú polpenziu aj neobmedzený vstup do vonkajšieho bazéna.

Bikepark Špičák Tip na výlet

Máte radi horské bicykle a adrenalín? V Bikeparku Špičák si môžete vyskúšať poriadnu jazdu v teréne na niekoľkých trasách podľa typu a obtiažnosti. Hore vás aj s bicyklom vyvezie sedačková lanovka. Špeciálne zjazdové bicykle a potrebné ochranné pomôcky si tu môžete zapožičať.

To najlepšie zo Šumavy na dosah v Hoteli Kolibrík

Ubytujte sa na Šumave v Hoteli Kolibrík, ktorý sa nachádza na Špičáku v blízkosti lanoviek, športového areálu a len 2,5 km od Čierneho jazera.

K dispozícii je 23 izieb o celkovej kapacite 82 lôžok. Izby sú zariadené kvalitným dreveným nábytkom a väčšina z nich má balkón, v prípade záujmu je na zapožičanie TV. Z okien budete mať nádherný výhľad na Špičák, Jezernú horu, Pancíř či Železnú Rudu.

Súčasťou hotela je reštaurácia s letnou terasou, vináreň a vonkajšie posedenie s možnosťou grilovania. V reštaurácii vás čakajú raňajky a večere podľa zvolenej varianty. Samozrejmosťou je tiež možnosť úschovy lyží a bicyklov, aby ste mohli naplno využiť športové možnosti v okolí.

V lete oceníte neobmedzený vstup do vonkajšieho bazéna priamo pri hoteli a deti sa vyhrajú na detskom ihrisku.

Hotel Kolibřík

Špičák 53, Železná Ruda
Česká republika

+420 602 201 132

hotel.kolibrik@seznam.cz

Check in
14:00 - 19:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Reštaurácia
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
3 km
Vzdialenosť od jazera
2,5 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
10 m

Tipy na výlet

Čierne a čertovo jazero

Národná prírodná rezervácia Čierne a Čertovo jazero skrýva pod Jazernou horou (1 343 m n. m.) dve jazerá ľadovcového pôvodu, ktoré rozhodne stoja za návštevu.

  • Čierne jazero je jednoznačne najväčším aj najhlbším (až 40 m) jazerom v Česku. Svoje meno dostalo podľa zdanlivo čiernej farby vody, ktorú spôsobujú usadeniny z okolitých lesov. Nad jazerom sa týči úchvatná 300 m vysoká stena Jazernej hory.

  • Čertovo jazero nájdete neďaleko. Jeho priemerná hĺbka je 18 metrov a prístupné je len pre peších. K jazeru sa viaže tiež mnoho povestí a mýtov, napríklad že ho do zeme vyhĺbil sám diabol.

Obe jazerá sú napájané podzemnými zdrojmi vody. Medzi Špičákom a Jazernou horou sa tiež nachádza hlavné európske rozvodie Labe - Dunaj, zaujímavosťou tak je, že kým voda z Čierneho jazera odteká do Čierneho mora, tá z Čertovho sa vlieva do mora Severného.

Hrad Kašperk

Hrad Kašperk, ktorý bol vybudovaný za vlády Karola IV. na ochranu tzv. Zlatého chodníka, je zároveň najvyššie položeným kráľovským hradom v Čechách. Na návštevníkov tu od apríla do októbra čaká niekoľko prehliadkových okruhov zameraných na život na hrade, stavbu hradu aj detské súťaže.

Klatovy

Historicky zaujímavé mesto Klatovy je jednou z brán Šumavy. Ihneď na námestí sa môžete pokochať krásnym výhľadom na Šumavu z 81 metrov vysokej Čiernej veže , ktorá je dominantou mesta. V krásnom centre nájdete tiež kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie a svätého Ignáca, pod ktorým nájdete katakomby s jezuitským pohrebiskom a mumifikovanými telami. V letných mesiacoch môžete navštíviť Klatovské kúpalisko alebo Westernový Ranč Podolí .