Vydajte sa do Hotela Baťov *** v Otrokoviciach neďaleko známeho Baťovho kanála a užite si "všetcy krásy" Slovácka. Na dosah máte Zlín, Kroměříž i Luhačovice. Okrem výbornej polpenzie sa už môžete tešiť na exotické aj domáce zvieratá do ZOO Lešná Zlín.

Baťov kanál Tip na výlet

Baťov kanál, hovorovo Baťák alebo Prieplav Otrokovice-Rohatec, je historická vodná cesta vybudovaná v rokoch 1934 -1938 s dĺžkou 52 km, ktorá spájala Otrokovice s Rohatcom. V súčasnosti je na kanále 13 plavebných komôr a umožnená turistická vodná doprava medzi Otrokovicami a Petrovom, prípadne Skalicou na Slovensku. Turisti môžu využívať 8 prístavov a 16 prístavíšť.

Komfortný 3* Hotel Baťov vybudovaný firmou Baťa

V pokojnej a príjemnej mestskej štvrti v Otrokoviciach nájdete Hotel Baťov ***, ktorý bol postavený už v roku 1936 a to firmou Baťa. Celý objekt je pohodlný, priestranný a ako stvorený na jarnú, letnú a zimnú rekreáciu i náročných klientov.

Vkusné a komfortné izby sú vo svetlých farbách. Aj keď budete v izbách typu štandard, vybavenie je nadštandardné. Samozrejme nechýba TV, internet a sociálne zariadenie zodpovedajúce úrovni 3* so sprchou alebo vaňou a fénom. Niektoré izby majú tiež vonkajšiu terasu.

Tešte sa na bohaté raňajky formou švédskeho stolu (možnosť raňajkového balíčka) a servírované večere s dvoma chodmi, ktoré sa podávajú v hotelovej reštaurácii Flora alebo Moravská pivnica. Pre maškrtné jazýčky je k dispozícii cukráreň.

Hotel Baťov ***

Tylova 727, Otrokovice
Česká republika

+420 577 650 111

recepce@spolecenskydum.cz

Check in
14:00 - 18:30
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc (iba malé plemená)
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Konferenčná miestnost
Přednáškový sál
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
2800 m
Zastávka
50 m
Zjazdovka
30000 m

Tipy na výlet

Baťov mrakodrap/Dvadsaťjednotka

Baťov mrakodrap nechal v tridsiatych rokoch postaviť Jan Antonín Baťa ako sídlo riaditeľstva firmy Baťa. Vo svojej dobe išlo o unikátnu budovu inšpirovanú mrakodrapmi v USA. Tu sa nachádza povestný výťah, ktorý mal slúžiť ako Baťova kancelária. Najvyššia budova mesta má číslo 21, preto je skôr známa ako "Dvadsaťjednotka". Na jej streche sa nachádza vyhliadková terasa s kaviarňou, ktorá je prístupná verejnosti. Odtiaľ budete mať celý Zlín ako na dlani.

Zlín

Mesto na juhu Moravy je známe nielen baťovskou architektúrou a dlhou tradíciou výroby obuvi, ale aj ako kultúrne centrum oblasti. Pri návšteve Zlína by ste rozhodne nemali minúť tunajšiu zoologickú záhradu, ktorá je druhou najnavštevovanejšou ZOO v republike a zoznámite sa v nej s 215 druhmi zvierat. Pozrieť tiež môžete na zlínsky Zámok Lešná alebo sa prejdite po malebnom okolí mesta.

Mestské divadlo Zlín

V centre Zlína, neďaleko námestia Mieru a Zlatého jablka, sa nachádza populárne divadlo, na ktoré jeho verní aj príležitostní návštevníci nedajú dopustiť. Preto ak plánujete večer v Zlíne, skúste sa poobzerať po nejakej tej hre, predstavenia mávajú tradične vysokú kvalitu. Pre jeho veľkú obľúbenosť je ale nutné riešiť lístky s dostatočným časovým predstihom.