Pobyt na južnej Morave pre milovníkov vína! Ubytujte sa v Penzióne Černý sklep len 3,5 km od Znojma a vychutnajte si raňajky i ochutnávku 6 - 8 vzoriek vína. V lete vám navyše zapožičajú bicykle na celý deň, v zime zase dostanete 1 l vína.

O ubytovaní

Penzión Černý sklep nájdete vo vinárskej obci a zároveň obľúbenej časti južnej Moravy v obci Dobšice len 3,5 km od Znojma, ako napríklad Loucký kláštor (2,6 km) či Znojemské podzemie (3,5 km), ale tiež Národný park Podyjí.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej zo 7 izieb, ktoré sú vybavené komfortným lôžkom, televízorom, DVD prehrávačom, telefónom, mini chladničkou, varnou kanvicou a vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno sa tešte na raňajky, ktoré sa servírujú priamo v penzióne v spoločenskej miestnosti, tú počas dňa môžete využiť na posedenie. Priamo na ňu nadväzuje historická pivničná chodba, kde je uložené víno. Hlavnými dodávateľmi vína, ktoré ochutnáte aj vy, sú miestne dobšické vinárstva Hort a Lahofer. Vyberte si z najrôznejších vín - archívne, slamové, ľadové aj klasické.

Cestujete s deťmi?

Deti určite nadchne blízke detské ihrisko.

Niečo naviac

V lete využite vonkajšiu pergolu s možnosťou grilovania a opekania.

Penzion Černý sklep

Dyjská 85 , Dobšice
Česká republika

+420 602 77 51 84

cerny.sklep@seznam.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik po dohovore za poplatok 50 - 150 Kč/noc (podľa velikosti)
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km
Zástavka
0,2 km
Aquapark
3,2 km

Tipy na výlet

Znojmo Tip na výlet

Južná Morava je jednou z najkrajších oblastí v Česku, keď k tomu navyše pripočítate priateľskú atmosféru a početné vínne pivnice, o skvelú dovolenku je postarané. Znojmo svojou polohou na kraji Národného parku Podyjí aj množstvom zaujímavých pamiatok spĺňa požiadavky na obľúbenú turistickú lokalitu. Ochutnajte miestne vína, kochajte sa malebným okolím a zapojte sa do bohatého kultúrneho diania.

Čo nevynechať pri návšteve Znojma:

  • Znojemský hrad s Rotundou sv. Kateřiny
  • Radničnú vežu
  • Znojemské podzemie
  • Vydajte sa aj na prehliadkovú trasu po hradobnom opevnení alebo do expozície pivovarníctva.

V Znojme zažijete neopakovateľnú atmosféru aj počas kultúrnych podujatí, ktoré sa tu konajú v priebehu celého roka. Najznámejšie je septembrové Znojemské historické vinobranie, ďalej potom Májové slávnosti, letné Hudobný festival, júnové Pivné slávnosti či augustové Slávnosti uhoriek.

Viac informácií
Kostol sv. Mikuláša
Znojemské podzemie
Juhomoravské múzeum v Znojme