Užite si aktívny pobyt na Vysočine v krásnej oblasti Žďárské vrchy. Ubytovaní budete v Hoteli Mánes *** a tešiť sa tak môžete na raňajky, wellness s vírivkou a saunou, ale aj na športové vyžitie - k dispozícii je fitness centrum a zapožičanie Nordic Walking palíc.

O ubytovaní

Hotel Mánes *** sa nachádza takmer uprostred Českej republiky v mestečku Svratka na Vysočine. Príroda Českomoravskej vrchoviny a Chránenej krajinnej oblasti Žďárské vrchy je ideálna pre aktívnu dovolenku aj relaxačný pobyt. Priamo v meste Svratka nájdete prírodné kúpalisko, ale aj krytý vyhrievaný bazén (1 km), múzeum (400 m) a v neďalekom Svratouchu múzeum motocyklov (1,5 km ). Okolie hotela je pretkané množstvom turistických trás pre výlety pešo aj na bicykli všetkých stupňov náročnosti. Obľúbenými cieľmi turistov sú Lovecký zámoček Karlštejn (2 km), cesta lesnými chodníčkami na skaly ku Zkamenělému zámku (3,5 km), skalný útvar Čtyři palice (7 km) alebo najvyšší vrchol Žďárských vrchov Devět skal (6 km). Za pamiatkami UNESCO sa môžete vydať k pútnickému kostolu sv. Jana Nepomuckého na Zelenej hore (25 km) a na zámok Litomyšl (39 km). Milovníci zimných športov to majú do najbližšieho ski areálu iba 2 km. V zime je v okolí mnoho upravených trás pre bežkárov.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s výhľadom do veľkej hotelovej záhrady. Každá izba je vybavená LCD televízorom, telefónom, WiFi pripojením, chladničkou, minibarom a vlastnou kúpeľňou.

Na čom si pochutnáte?

Deň začnete chutnými raňajkami vo forme bufetu. Ďalej je vám k dispozícii hotelová reštaurácia, kde si môžete vyberať z menu plného českej i medzinárodnej kuchyne. Dôraz je kladený na kvalitné domáce a zároveň zdravé pokrmy. Osviežiť sa môžete nápojom či ľahkým občerstvením. Súčasťou hotela je aj vínna pivnica.

Kde budete relaxovať?

K odpočinku volá hotelové wellness centrum, kde nájdete fínsku saunu, vírivku a odpočiváreň. V zimných mesiacoch je možné sa schladiť snehom v hotelovej záhrade, kam vedie zo sauny priamy vstup. Môžete si dopriať aj príjemnú masáž. Súčasťou hotela je ďalej fitness s posilňovacími strojmi a spinningovými bicyklami a solárium.

Cestujete s deťmi?

Najmenší hostia si užijú veľa zábavy v detskom kútiku a na vonkajšom ihrisku neďaleko hotela. Deti i dospelí si môžu užívať prostredie obrovskej hotelovej záhrady s rozlohou 8 000 m². Nájdete v nej veľa čarovných zákutí s lavičkami a zrekonštruovaný pôvodný altánok s upraveným prírodným jazierkom.

Niečo naviac

V hale hotela sa nachádza originálny luster od významného českého umelca a dizajnéra Františka Víznera. Štvorposchodový variant tohto lustra je umiestnený v Parlamente ČR.

Hotel Mánes ***

Čsl. armády 303 , Svratka
Česká republika

+420 733 338 906

info@hotel-manes-svratka.cz

Check In
Od 14:00
Check Out
Do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Lyžiareň
Fitness
Konferenčná miestnosť
Baby friendly
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,7 km
Vzdialenosť od jazera
1 km
Zástavka
0,2 km
Zjazdovka
2 km