Víno, ženy, spev. A samozrejme pálenka a moravské dobroty. To všetko vás čaká v Penzióne V Zahraničí v Bořeticiach, ktorý leží v areáli 290 vínnych pivníc. V cene je chutná polpenzia. Prvý večer spestrí hudba a Bořecká losovačka, druhý potom neobmedzená konzumácia sudového vína.

O ubytovaní

Penzión V Zahraničí leží v slobodnej spolkovej republike Kraví Hora - štáte, kde je moc sústredená do rovnakých rukách ako vínna réva. Penzión leží priamo v areáli 290 vínnych pivníc, vaše prvé výletné kroky teda určite musia smerovať minimálne do jedného z nich. Vo vzdialenosti 1,5 km sa nachádza areál, ktorý ponúka lyžiarsky vlek, kúpalisko, paintballové ihrisko a bobovú dráhu. Ak túžite po dlhšom výlete, určite sa zastavte do Hustopečí s mandľovníkovým sadom (10 km), Lednicko-valtického areálu (20 km) a CHKO Pálava (20 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v pohodlných dvoj, troj alebo štvorlôžkových izbách s celkovou kapacitou 75 lôžok. V každej nájdete televíziu, WiFi pripojenie a vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom, umývadlom a WC.

Na čom si pochutnáte?

V štýlovej reštaurácii zdobené originálnymi moravskými freskami si pochutnáte na tradičných krajových špecialitách, trebárs na pečenom kolienku, zabíjačke a údenom. Každé ráno sa tešte na raňajky formu bufetu - nechýba polievka, údeniny, syry, ovocie, jogurty. K servírovaným večeriam si nezabudnite dať miestne víno.

Južná Morava Tip na výlet

Južná Morava je regiónom mnohých podôb. Jej metropolou je Brno, ale nájdete tu tiež malé moravské Toskánsko, tajomnú krasovú oblasť, svetovo najrozsiahlejšie parky Lednicko-valtického areálu, vinársku Pálavu či folklórne Slovácko - a to ešte ani nie je všetko.

Čo ľudia na južnej Morave navštevujú najčastejšie:

  • Aqualand Moravia
  • Lednicko-valtický areál
  • ZOO Brno

Čo by vám ale rozhodne tiež nemalo ujsť:

  • Vila Tugendhat
  • Moravský kras
  • Zámok Slavkov pri Brne a Mohyla míru
  • Westernové mestečko Boskovice
  • Zámok Mikulov

A mnoho a mnoho ďalšieho. S deťmi môžete napríklad vyraziť do rozprávkového podzemia v Znojme či DinoParku vo Vyškove. Ak si ale idete na južnú Moravu trochu odpočinúť od detí, rozhodne nezabudnite navštíviť vínne pivnice vo Valticiach či v Hustopečiach (a ochutnať preslávenú hustopečskú mandľovicu).

Viac informácií

Niečo naviac

Samozrejmosťou je vínna pivnica. Počas leta je k dispozícii vonkajšie pergola, kde si užijete grilovačku, živú muziku aj burčiak či slivovicu.

Penzion V Zahraničí

Bořetice 484 , Bořetice, Kraví Hora
Česká republika

+420 602 730 310

info@penzionkravihora.cz

Check In
16:00 - 19:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/pobyt
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 25 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zástavka
0,7 km
Aquapark
33 km
Zjazdovka
2,1 km