Kudowa Zdrój Tip na výlet

Viac ako 650 rokov staré kúpele Kudowa, ktoré nájdete na poľskej strane kladského pohraničia, patria medzi najobľúbenejšie poľskej rezorty. Navštívte toto mesto a pokochajte sa krásnou kúpeľnou architektúrou, kolonádou, parkami a pavilónom s liečivými prameňmi. Ďalej tu nájdete tiež výborné reštaurácie, obchodíky a aquapark. Na ďalší výlet sa potom vydajte do kostnice Kaplica Czaszek alebo vtáčie minizoo.

Kúzelná lokalita Kudowa-Zdrój

Hotel Adam & Spa *** sa nachádza v krásnom kúpeľnom meste Kudowa-Zdrój len 5 km od česko-poľských hraníc. Prvá zmienka o jeho minerálnych vodách pochádza už zo 16. storočia a svoj pokoj a priestor na relax tú nachádzali aj svetoví velikáni ako Winston Churchill alebo Ghoete.


Zaujímavosť: v roku 2007 sa v okolí nakrúcal film Kroniky Narnie: Princ Kaspian. Na výlet sa tak môžete vydať do natáčacích lokalít, ktorými sú Bludné skaly, Pasterka a Veľká Hejšovina. Priamo v Kudowe-Zdrój boli po dobu natáčania ubytovaní nielen ľudia z technického štábu. ale tiež predstavitelia hlavných detských rolí a režisér Andrew Adamson, ktorý v aleji pred aquaparkom zasadil strom. Aquapark leží len pár krokov od hotela Adam & Spa, takže sa na strom (je to ten druhý v poradí od vstupu do aquaparku) môžete zájsť pozrieť počas prechádzky.


Luxus s neobmedzeným wellness

Čaká vás skutočne luxusné ubytovanie. V nadštandardných izbách LUX, ktoré sú veľkoryso priestorovo riešené a majú vlastný balkón, sa budete cítiť ako v paláci. Okrem toho izby disponujú TV s českými programami, chladničkou, setom na prípravu čaju a kávy a vlastnou kúpeľňou s fénom, uterákmi a toaletnými potrebami.

K vašej spokojnosti prispeje aj reštaurácia zameraná na poľskú a európsku gastronómiu, bar so širokou ponukou alebo vonkajšie grilovanie. Romantické chvíľky môžete stráviť aj v krásnom salóniku s horiacim kozubom.

Nechajte sa rozmaznávať a zažijete kráľovský odpočinok

Hotelové wellness centrum ponúka široký výber aktivít a možností relaxu. Ponorte sa do bazéna s vodnými atrakciami (trysky, masážne ležadlá), odpočívajte v jednej z dvoch víriviek alebo navštívte parnú saunu a relaxačnú miestnosť s pohodlnými lehátkami s televízorom. Za príplatok si užite tiež fínsku saunu. V hoteli sa ďalej nachádza kozmetický a masážny salón.

Hotel Adam & Spa ***

ul.Lubelska 1a, Kudowa Zdrój
Poľsko

+ 48 74 8664246

recepcja@adamspa.pl

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 40 zł/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,4 km
Zastávka
0,1 km
Aquapark
0,3 km
Zjazdovka
13 km

Tipy na výlet

Aquapark Kudowa-Zdrój

Navštívte aquapark Kudowa-Zdrój. Čakajú na vás tobogány, divoká rieka, sauna, vírivka aj trysky, ktoré namasírujú vaše stuhnuté svalstvo. Aquapark je v prevádzke od pondelka do piatku od 9:00 do 21:00 hodín, cez víkendy a sviatky od 10:00 do 21:00 hodín.

Kúpele Kudowa-Zdrój

Kúpele Kudowa-Zdrój patria medzi jedny z najväčších kúpeľov v okrese Kladsko. Kúpele sa nachádzajú uprostred zalesnených hôr a môžu sa pochváliť nádherným výhľadom na okolitú prírodu. Sú ideálne na liečbu ochorení srdca a obehového systému, porúch trávenia, činnosti štítnej žľazy a množstvo ďalších zdravotných problémov.

Národný park Stolové hory

Toto obľúbené turistické miesto rozhodne stojí za návštevu. Národný park (od r. 1993) je pretkaný sieťou turistických chodníkov. Ich celková dĺžka je 100 km, takže si naozaj stačí len vybrať podľa náročnosti a cieľov výletu. Medzi hlavné trasy sa radí M. Orłowicza, ktorá sprístupňuje hneď niekoľko atraktívnych oblastí. Niekoľko zaujímavých tipov: Vodopád Pošná, africká savana pod Líščím hrebeňom, Radkovské skaly, Bludné skaly, Skalné huby v časti medzi Batorowem a Karłówom.