Hotel Gell *** sa nachádza v centre mestečka Tweng v rakúskych Alpách vo výške 1 000 m n. m v blízkosti lyžiarskych oblastí Obertauern a Katschberg. Doprajte si neobmedzený vstup do wellness s fínskou a infračervenou saunou alebo parnou kabínou a čaká vás tiež all inclusive či polpenzia.

Rodinný alpský hotel s tradičnou kuchyňou

Budova rodinného Hotela Gell *** sa pýši dlhou históriou a pochádza už zo 17. storočia. Hotel ponúka izby dvojlôžkové až štvorlôžkové alebo apartmány. Všetky majú vlastnú kúpeľňu a niektoré i balkón.

Stravovanie závisí od vašej voľby varianty (raňajky, polpenzia alebo all inclusive). Raňajky sú formou bufetu. Obedy obdržíte vo forme balíčka, večere sú štvorchodové - na výber budete mať aj zo šalátového baru. Zvoliť si navyše môžete i vegetariánsku variáciu alebo menu pre deti.

V kuchyni vládne šéfkuchár prestížneho viedenského hotela Sacher, takže máte gurmánsky zážitok zaručený. Večer si poseďte napríklad s pohárom vína v hotelovom salóniku či bare.

Wellness a detský kútik

Odpočiňte si v hotelovom wellness od každodenných starostí a nechajte sa rozmaznávať. Wellness zahŕňa fínsku saunu, infračervenú saunu alebo parnú kabínu.

Za príplatok môžete nachytať bronz v soláriu alebo si užiť uvoľňujúce masáže. Zatiaľčo budete relaxovať, vaše deti sa budú hrať v detskom kútiku, kde môžu okrem iného usporadúvať i turnaje v stolnom futbale.

Tipy na výlet

Katschberg

Horský priesmyk Katschberg nad obcou Rennweg je moderný rodinný rezort, ktorého svahy z vrcholov Tschaneck a Aineck poskytujú návštevníkom až 70 km zjazdoviek. Z najvyššieho bodu komplexu - Ainecku vedie široká zjazdovka A1 s miernym sklonom, ktorou sa po 6 km dostanete do obce St. Margarethen. Cieľovou skupinou Katschbergu sú rodiny s deťmi od 4 do 12 rokov a je tomu prispôsobené aj celé fungovanie komplexu. Superskipas Lungo platný aj v neďalekom Lungau či Obertauern.

Lyžovanie v Obertauern

Obertauern (Horné Taury) je stredne veľké lyžiarske stredisko v pohorí Nízke Taury v Salzbursku v Rakúsku. Celá lyžiarska oblasť zahŕňa na 100 km upravených zjazdoviek a 26 vlekov. Obtiažnosti tratí sa pohybujú od modrej, ktorá prevažuje, cez červenú až k čiernej. Bežkári môžu využiť takmer 20 km bežkárskych stôp. Pripravených je aj niekoľko lyžiarskych a snowboardových škôl, ktoré poslúžia vašim deťom alebo aj vám, ak chcete zlepšiť svoj štýl.

Termálne kúpele Amadé

Užite si kúpanie s výhľadom na alpskú krajinu. Termálne kúpele Amadé sa nachádzajú v Altenmarkte. V kúpeľoch môžete navštíviť mnoho druhov sáun, zaplávať si v bazéne alebo zajazdiť si na tobogánoch. Niekoľko bazénov je tu krytých a vonku sú dva veľké vyhrievané bazény. Návštevníci prichádzajú do kúpeľov počas celého roka. Voda je obohatená o liečivú soľ z preslávenej soľnej bane Bad Ischl v Hornom Rakúsku. Všetky bazény, okrem športového bazéna, detského bazéna a surfovacej lagúny, obsahujú 1,5 - 2,5 % soľného roztoku. Slaná voda má pozitívny účinok na pokožku a dýchací systém. Soľ inhalovaná v parnej jaskyni alebo aplikovaná počas pobytu v saune má okamžité účinky. Medzi hlavné atrakcie Amadé patrí surfovacia lagúna, šmýkačky, soľné bazény s rôznymi koncentráciami soli a športový bazén s dvomi potápačskými doskami.

Hotel Gell ***

Tauernstraße 23, Tweng
Rakúsko

+436471204

info@gell.at

Check in
od 14:00
Check out
do 10:30

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 8 €/den
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
3,89/5
Celkom 9 hodnotení