Poriadny odpočinok s bohatým wellness hľadajte v Karlových Varoch. Spa Resort Sanssouci **** ponúka nadštardardné ubytovanie, vynikajúcu polpenziu a neobmedzený vstup do wellness, kde nájdete bazén s atrakciami, saunu, parný kúpeľ aj Kneippov chodník. Podľa varianty si tiež užijete rôzne relaxačné procedúry.

Prvotriedne ubytovanie v kúpeľnom komplexe

Spa Resort Sanssouci **** je ubytovací kúpeľný komplex v Karlových Varoch. Ubytovaní budete v jednej z dvoch hlavných budov Blue House a Green House, ktoré sa pýšia kapacitou celkom 634 lôžok. Všetky izby sú zrekonštruované, moderne zariadené a nefajčiarske. Vnútri nájdete telefón, minibar, bezpečnostnú schránku a kúpeľňu s vaňou alebo sprchou, WC, fénom a hygienickými potrebami. Niektoré izby majú tiež balkón.

Vynikajúca kuchyňa a široké možnosti wellness

O vaše maškrtné jazýčky sa postarajú kuchári v reštauráciách Charleston, Melody a Opera, podávajú sa jedlá českej i medzinárodnej kuchyne. V prevádzke sú tiež 2 kaviarne.

Svojich hostí si rezort rozmaznáva na kúpeľných a wellness procedúrach v Spa & Wellness centre Mercedes. Nájdete tu okrem iného bazén s chrličmi a masírovacími tryskami, vírivku, klasickú a parnú saunu. Hotel zamestnáva vyše 50 ľudí v liečebnom úseku - lekárov, fyzioterapeutov, masérov aj nutričného terapeuta. Tunajšie liečebné procedúry si teda užijete ako sa patrí.

Medzinárodný filmový festival Karlove Vary

Každé leto sa práve v Karlových Varoch koná svetová filmová udalosť, kde sa schádzajú hviezdy, aby tu predstavili snímky pre novú sezónu. Na 54. ročník sa chystajú napríklad americká herečka Julianne Moore alebo oscarový herec a režisér Casey Affleck.

Tipy na výlet

Karlove Vary

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet kúpele zažívajú až v 18. a 19. storočí, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitnej kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva, chorôb pečene, pankreasu alebo diabetu. Ohromí vás tu hneď niekoľko kolonád - Vřídelná, Zámocká, Trhová, Mlýnská a Sadodvá. Medzi najvýznamnejšie budovy patrí hotely Imperial a Pupp alebo Alžbetine a Cisárske kúpele. V meste sa môžete tešiť aj na bohaté kultúrne vyžitie a slávne festivaly.

Alžbětiny Lázně

Kúpele pomenované po cisárovnej Sissi sú jednou z najkrajších architektonických pamiatok Karlových Varov. Svojim hosťom ponúka široké spektrum liečebných, relaxačných a wellness procedúr, pri ktorých sa používa žriedlová voda z karlovarských prameňov. Procedúry sú voľne predajné, prípadne sa môžete poradiť s lekárom. Užijete si tu tiež bazénový komplex alebo soľnú jaskyňu. Občerstviť sa tu môžete v reštaurácii či kaviarni.

Rozhľadňa Diana

Ak sa chcete prejsť nádhernými kúpeľnými lesmi a tiež sa na mesto a okolie pozrieť z výšky, potom si urobte prechádzku ku kamennej rozhľadni Diana, ktorá sa od roku 1914 nachádza nad Grandhotelom Pupp. Ak ste po dobrom jedle a radšej pošetríte sily, môžete na dopravu na miesto využiť lanovku. Prechádzku si potom môžete predĺžiť lesnými cestičkami až k jeleniemu skoku (1 km), alebo na druhú stranu k vyhliadke Karla IV.

Spa Resort Sanssouci ****

U Imperiálu 198/11, Karlovy Vary
Česká republika

+420 353 207 113

reservation@spa-resort-sanssouci.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 12:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po dohovore za poplatok 560 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
5/5
Celkom 3 hodnotení