Navštívte historickú Budapešť, krásna je v každom ročnom období. Ubytujte sa v zelenom parku v Hoteli Tiliana ****, čakajú vás elegantné interiéry, skvelé raňajky, welcome drink, neobmedzený vstup do wellness a možnosť využívať cez 10 športovísk pri hoteli. V hoteli sa navyše ľahko dohovoríte, personál tu vie slovensky.

Budova Parlamentu Tip na výlet

Že je Westminsterský palác najkrajšou parlamentnou budovou v Európe? Zájdite do Budapešti a presvedčte sa, že tunajšia budova parlamentu sa mu prinajmenšom vyrovná. Patrí medzi národné symboly Maďarska a svojou polohou na nábreží Dunaja dáva tvár celej metropole. V exteriéri aj interiéri sa prelína niekoľko zaujímavých architektonických štýlov.

Komfortné ubytovanie v pokojnom prostredí

Hotel Tiliana **** leží v zeleni neďaleko centra Budapešti, ktoré je dobre dostupné autom aj verejnou dopravou. Hotel je úplne nový, uvíta vás luxusné 4* prostredie a elegantné izby. V podtitule hotela sa nesie The Hotel Unforgettable čiže "nezabudnuteľný hotel".

Ubytovaní budete v izbe Standard, Superior či Homoky suite. Vo všetkých nájdete manželskú posteľ, klimatizáciu, TV s plochou obrazovkou, WiFi a modernú kúpeľňu. Z izby Standard je výhľad do pokojnej ulice a ubytujú sa v ňom maximálne dvaja dospelí s jedným dieťaťom (v postieľke). Izba Superior má výhľad smerom k lesu a navyše ponúka minibar a trezor, ubytujú sa v ňom až traja dospelí a jedno dieťa (v postieľke). Homoky suite izba je priestrannejšia a má navyše aj balkón.

Gastronómia po maďarsky

V reštaurácii sa podávajú maďarské i medzinárodné špeciality, na raňajky tak ochutnáte napríklad miestne pečivo, pikantné salámy a ďalšie dobroty. Klasické vajíčka, sladké pečivo či rôzne druhy zeleniny sú tiež k dispozícii.

Leňošenie vo wellness aj športové vyžitie

Zavítajte do nového wellness centra (otvorené 1.9.2019) a užite si odpočinok v bazéne, vírivke alebo saune. K dispozícii je tiež relaxačná zóna s lehátkami.

Pre športové vyžitie ponúka hotel tenisový kurt, baseballové ihrisko a ďalšie športoviská rozprestreté v parku okolo budovy. Pre deti je k dispozícii detský kútik hneď pri recepcii a tiež vonkajšie ihrisko.

Hotel Tiliana ****

Hárshegyi út 1, Budapešť
Maďarsko

+36 1 391 0027

sales@hoteltiliana.hu

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 15 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Fitness
Česky hovoriaci personál

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
7 km
Vzdialenosť od kúpelov
6,7 km
Zastávka
0,4 km
Aquapark
2,5 km

Tipy na výlet

Kúpele Gellert

Vo veľkolepých priestoroch takmer 100 rokov starých kúpeľov nájdete bazén s termálnou vodou, krytý bazén s perličkovým kúpeľom, vonkajší bazén s termálnou vodou, vírivku, saunu, solárium a parné kúpele.

Termálna liečivá voda v kúpeľoch Gellert je vhodná pre liečbu kĺbových a srdcových ochorení, problémov s krvným obehom aj dýchacím ústrojenstvom.

Nadchne vás aj bohatá ponuka wellness služieb, medzi ktoré patria osviežujúce a thajské masáže, kozmetika, manikúra a pedikúra.

Celodenný vstup cez víkend pre dospelého stojí 5 700 HUF (cca 19 €), cez týždeň 5 500 HUF (cca 18 €). Kúpele sú otvorené každý deň od 6:00 do 20:00 hodín.

Kráľovský palác

V histórii mnohokrát obliehaná a rekonštruovaná budova je jedným z najvýraznejších a najvýznamnejších prvkov Budapešti. Nielen palác samotný, ale aj jeho okolie plné sôch a ďalších umeleckých diel priamo lákajú k dlhej návšteve. Vnútri sú k videniu rôzne expozície historických artefaktov súvisiacich s dejinami mesta aj celého Maďarska.

Rybárska bašta

Ten najkrajší výhľad na Dunaj a Pešť si užijete z Rybárskej bašty, neorománského pamätníka na Hradnom vrchu v Budapešti. Na mieste sa predtým predávali ryby, pamätník tú vznikol v rokoch 1895 - 1902 a ide o dielo Frigyesa Schuleka. Pred baštou stojí socha sv. Štefana. Pokiaľ ste v hlavnom meste Maďarska, rozhodne si tento zážitok nenechajte ujsť.