Objavte krásne okolie poľského jazera Czorsztyn neďaleko slovenských hraníc a termálov. Pri ubytovaní v luxusnom 4* Hoteli Kinga s polpenziou v rovnomennej obci budete mať v lete blízko k jazeru aj hradom na jeho brehoch. Navyše si budete môcť užívať neobmedzený vstup do hotelového bazéna, do saunového sveta, vírivky i relaxačnej soľnej zóny.

Čorštýnske jazero, hrady Niedzica a Čorštýn Tip na výlet

Čortýnské jazero, to je priehrada na Dunajci medzi Pieninami a Gorcami, kde sa môžete zviesť aj loďou. Na brehoch jazera sa oproti sebe týčia dva hrady - zachovalý Niedzica (poľsky Zamek Dunajec) a zrúcanina Čorštýna (Zamek w Czorsztynie). Obidva môžete navštíviť počas celého roka, v zimnom období je kratšia prevádzková doba.

Komfort pri jazere, ktoré je obklopené hradmi

Luxusný Hotel Kinga **** sa nachádza v poľskej dedinke Czorsztyn medzi NP Pieniny a Gorce. Len 1 km od brehu idylického jazera Czorsztyn na Dunajci s mnohými hradmi a turistickými aj cyklistickými chodníkmi v okolí.

V priestrannej izbe Standard okrem pohodlnej manželskej postele nájdete aj posedenie, LCD TV a kvalitné WiFi pripojenie, set k príprave teplých nápojov i chladničku. Vaša kúpeľňa s toaletou a vyhrievanou podlahou je vybavená fénom, hotelovou kozmetikou i uterákmi.

Na polpenzii si pochutnáte priamo v hotelovej reštaurácii. Raňajky sa v Hoteli Kinga **** podávajú formou bufetu, večer sa tešte nielen na polievku a hlavný chod, ale aj na dezert s čajom či vodou.

Neobmedzené wellness, bazén i možnosti výletov

Okolie hotela ponúka celoročne nespočetné množstvo zábavných a športových lákadiel. V lete sa v Čorštýnskom jazere (poľsky Jezioro Czorsztyńskie) čiže priehrade na Dunajci môžete kúpať, vyskúšať loďky, vodné bicykle či paddleboard alebo sa rovno vydať na výletnú okružnú plavbu loďou spojenú s návštevou jedného z hradov alebo zámkov pri jazere.

Po celodenných turistických alebo cyklistických výletoch nezabudnite využiť neobmedzený vstup do hotelového bazéna a wellness s vírivkou, saunami a soľnou relaxačnou zónou. Hotel ponúka aj rôznorodé masáže, peelingy a ďalšie wellness a kozmetické služby a procedúry. A autom sú ľahko dostupné aj niektoré termály.

Kinga Hotel Wellness

Zamkowa 6, Czorsztyn
Poľsko

+48 512206988

marketing@kingahotel.com

Check in
od 16:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 50 zł/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 5 €/noc.

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
10 m
Vzdialenosť od jazera
0,7 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
2,8 km
Zjazdovka
4,6 km

Tipy na výlet

Turistická osada Čorštýn

Osada, to je komplex historických budov, ktoré boli presunuté pri budovaní priehrady z jej dna. Zachránené domy tvoria malý skanzen ľudovej architektúry. Skladá sa z niekoľkých viliek, hospodárskych budov a pivníc, v súčasnej dobe v niektorých nájdete hotely či reštaurácie.

Národný park Pieniny

Dominantnou riekou celého územia je rieka Dunajec, ktorá si pomedzi skalné steny vymodelovala malebný kaňon a tvorí zároveň severnú hranicu národného parku. Pieninský národný park sa nachádza v severnej časti Slovenska pozdĺž štátnej hranice s Poľskou republikou. Má výmeru 3 749 ha a je najmenším národným parkom Slovenska. Je známy svojou krásnou krajinou. Park ponúka tradičný folklór a architektúru, najmä v dedine Červený Kláštor s Múzeom národnej kultúry.

Terma Bania

Kúpeľný komplex Terma Bania dokáže očariť úplne každého. Kúpele sú ideálne pre páry túžiace po romantike a relaxe alebo rodiny s dětmi.Najdete tu aquapark, ktorého súčasťou sú najrôznejšie atrakcie v podobe divokej rieky, umelých vĺn, toboganov, šmýkačiek a niekoľko vnútorných a vonkajších bazénov s tryskami. Ďalej si môžete zájsť do saunového sveta, kde sa môžete tešiť na 5 druhov sáun, bazén s geotermálnou vodou, ochladzovací bazén a najrôznejšie sprchy.