Vydajte sa na dovolenku do nádherných Álp, užite si krásy národného parku Ötscherland aj parádne turistické trasy v okolí. Ubytovanie v českom Penzióne Sunny pri jazere Lunzer See s raňajkami formou bufetu či polpenziou s večerou formou bufetu je ideálnym riešením.

Prírodné kúpalisko Lunz am See Tip na výlet

Pokiaľ sa chcete v priebehu horúcich dní osviežiť, prírodné kúpalisko Lunz am See je výbornou voľbou. Tešiť sa môžete na skokanské mostíky, plávajúce pódium alebo občerstvenie v bufete. Vstupné má skôr symbolickú funkciu, dospelí zaplatia 3 € a deti iba 1 €. Otváracia doba je od 9:00 do 19:00 v prípade priaznivého počasia. Vedľa kúpaliska Lunz am See nájdete tiež malý raj pre deti Seebachbad, ktorý je zdarma. Vaše ratolesti sa tu môžu vyblázniť na vodnej šmýkačke alebo sa hrať na pieskovisku.

Viac informácií

Rodinný penzión len 500 m od jazera Lunzer See

Kochajte sa krásami Álp a objavte krásy národného parku Ötscherland, ktorý sa nachádza iba 2,5 hodiny cesty z Bratislavy. Ubytovanie je pre vás zabezpečené v horskom penzióne Sunny pri jazere Lunzersee s českým personálom.

Izby hotela sú vybavené TV/SAT, DVD prehrávačom a vlastným sociálnym zariadením (WC, sprcha), ktoré nájdete oproti izbe. K dispozícii je tiež plne vybavená kuchynka s mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a chladničkou.

V penzióne si pochutnáte na servírovaných raňajkách, vďaka ktorým sa posilníte na celodenné objavovanie úchvátného okolia.

Penzion Sunny

Seestrasse 10, Lunz am See
Rakúsko

+420 608 002 008

info@pensionsunny.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,2 km
Vzdialenosť od jazera
1,8 km
Zastávka
81 m
Zjazdovka
3,4 km

Tipy na výlet

Prírodný park Ötscher-Tormäuer

Okolo hory Ötscher vznikol v roku 1970 park Ötscher-Tormäuer. Ide o najväčší prírodný park v Rakúsku. Park je tak rozsiahly, že svojou rozlohou zodpovedá veľkosti napríklad Lichtenštajnska (170 km²). V parku nájdete snáď úplne všetko - od pozoruhodných skalných formácií a horských vrcholkov, cez hlboké tiesňavy, tajomné jaskyne až po vodopády a malebné jazerá. Divoká bystrina Ötscherbach útvárala po stáročia miestnu krajinu a dnes sa preto miesto hrdo pýši prezývkou rakúsky Grand Canyon.

Termálne kúpele Ybsstaler Solebad

V termálnych kúpeľoch Ybsstaler Solebad sa môžete tešiť na pestrú paletu najrôznejších atrakcií, svoje si tu nájdu deti i dospelí. V areáli sa nachádza napríklad športový bazén s masážnymi a perličkovými lavicami, bazén s masážnymi tryskami, vonkajší bazén s divokou riekou a pre tých najmenších je tu detský bazén s haďou šmýkačkou a tobogánom. Milovníci saunovania iste ocenia ametystovú, soľnú, krištáľovú a borovicovú saunu. Kúpeľné a wellness procedúry si zase užijete v Emotion Life Center. Otváracia doba kúpeľov Ybsstaler Solebad je celoročne každý deň od 9:00 do 22:00.

Horský hrebeň Hochkar

Horský vápencový hrebeň Hochkar, ktorý leží vo výške 1 808 m n. m., je najvyšším bodom Göstlingských Álp. Zatiaľ čo južná strana tohto 20 km dlhého hrebeňa vedie prudko k rieke Salza, severná časť sa postupne zvažuje k rieke Ybbs. Jedná sa o ideálne miesto pre všetkých milovníkov krásnej prírody i horskej turistiky. V oblasti hrebeňa Hochkar sa okrem iného nachádza známa jaskyňa s celkovou dĺžkou viac než 600 m.