Navštívte pokojnú dedinku Podlesí v podhorí Jeseníkov. Okrem idylického ubytovania s raňajkami na bývalom statku si tu zaslúžene oddýchnete vo wellness s fínskou aj parnou saunou a Kneippovým chodníkom. Milovníci vody budú nadšení z neďalekých vodných nádrží Kružberk a Slezská Harta, dobrú kávu s dezertom na terase alebo pri krásnych modrých kachliach uvítajú všetci bez rozdielu.

O ubytovaní

Relax Pension Schönwald *** objavíte v budove bývalého statku z roku 1776 v Podlesí v Oderských vrchoch. Rodinný penzión na úpätí Nízkeho Jeseníka neďaleko vodných nádrží Kružberk a Slezská Harta ešte vonia novotou, vznikol v roku 2017.

O nezameniteľnú rurálnu atmosféru plnú energie, pokoja a pohody ale neprišiel. Príďte si oddýchnuť do miest, kde sa sympaticky zastavil čas.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z 9 svetlých útulných izieb či v apartmánoch v sedliackom štýle s pohodlnými lôžkami a taburetmi alebo písacím stolom a kreslom. K dispozícii vám bude vlastná priestranná kúpeľňa s uterákmi, kozmetikou a fénom.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii penziónu si môžete dopriať aj vynikajúce raňajky, obedy aj večere tak, ako si ich ešte pamätáte od svojich babičiek. Najlepšou reklamou reštaurácie je vôňa, ktorá sa z nej linie a donúti zosadnúť z bicykla nejedného prechádzajúceho cyklistu.

Kde budete relaxovať?

Súčasťou Relax Pensionu Schönwald je wellness s fínskou a parnou saunou, ochladzovacím bazénom, Kneippovými kúpeľmi a relaxačnou miestnosťou. Po predchádzajúcej dohode si môžete dopriať tiež novo ponúkané masáže.

Relax Pension Schönwald ***

Podlesí 24 , Budišov nad Budišovkou
Česká republika

+420 602 554 356

info@relaxpension.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
4,5 km
Vzdialenosť od jazera
11 km
Zástavka
0,2 km

Tipy na výlet

Slezská Harta a okolí Tip na výlet

Velký Roudný je bývalá sopka u v. n. Slezská Harta v Moravskoslezskom kraji. Na jeho vrchole nájdete drevenú rozhľadňu vysokú 20 m, ktorá vznikla v roku 2007. Vstup na ňu je zadarmo a uvidíte z nej krásnu okolitú krajinu vrátane trblietavej hladiny priehrady. Na rozhľadňu vás zavedie zelená turistická značka alebo NS Po vulkanitech. Blízkym prievozom sa cez rozľahlú údolnú nádrž (870 ha) dostanete na druhý breh, kde sa môžete vydať pozrieť napríklad na vápennú pec z roku 1912.

Viac informácií
Strážne hrady pri Kružberku
Zámok Hradec nad Moravicí
Šternberk