Eger je mesto na severe Maďarska medzi krásnymi vinicami a kopčekmi pohorí Mátra a Bukové hory. Z ubytovania v St. Kristóf Panzió *** v historickom centre to ale budete mať blízko aj za známym maďarským vínom Býčia krv a do termálnych kúpeľov Eger.

Kúpele Eger Tip na výlet

Kúpele Eger boli založené v roku 1932 a ponúkajú areál so 6 bazénmi (plavecký, termálny, s liečivou vodou, vodopád, detský) - nechýba ani bazénik pre deti a zážitkový bazén. Termálna voda v kúpeľoch Eger je vhodná na liečbu kĺbových a reumatických bolestí, chorôb chrbtice, kostných zranení a deformácií pohybového ústrojenstva.

Ubytovanie 1,2 km od termálnych a zážitkových kúpeľov

St. Kristóf Panzió *** v centre mesta Eger neďaleko mestských termálov neprehliadnete. Vo svetle ružovom penzióne sú všetky izby vybavené vlastnou kúpeľňou a toaletou, menšou televíziou a WiFi. Požiadať môžete aj o fén. V niektorých izbách je klimatizácia, samostatná chladnička a rýchlovarná kanvica. Zo štandardnej izby si môžete urobiť aj apartmán, pretože k dispozícii budete mať tiež zdieľanú vybavenú kuchynku.

V bezprostrednej blízkosti penziónu sa nachádza obchod s potravinami. Variť na dovolenke ale nemusíte. Raňajky formou bufetu sa podávajú priamo v St. Kristóf Panzió *** a na večeru sa prejdete do 6 min vzdialenej reštaurácie HBH Étterem na námestí Dobó. V penzióne si kedykoľvek môžete tiež dopriať neobmedzené množstvo kávy a čaju.

Výprava do histórie, aj za Býčou krvou a termálnou vodou

Zo St. Kristóf Panzió Eger *** budete mať krásne a cenné barokové a neskoro barokové budovy historického centra mesta doslova za rohom. Prezrite si pevnosť Eger, ktorá v roku 1552 odolala tureckému nájazdu. Pieskovcový 40 m vysoký minaret naopak pripomína neskoršiu tureckú okupáciu, ktorej sa už Eger ubrániť nedokázal. Obdivovať môžete tiež baziliku, múzeum marcipánu alebo planetárium.

Nenáročná prechádzka za najznámejším vínom Býčia krv z tunajšej vinárskej oblasti vás zavedie do Údolia krásnych žien. Navštíviť by ste samozrejme mali aspoň jedny maďarské termály. Termálne a zážitkové kúpele Eger sú od St. Kristóf Panzió *** vzdialené len 1,2 km, termálne kúpele Egerszalók 5,5 km.

St. Kristóf Panzió Eger ***

Arany J. u. 1., Eger
Maďarsko

+36 20 436 7877

info@stkristofpanzioeger.hu

Check in
od 12:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 4 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,3 km
Vzdialenosť od kúpelov
1,8 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
16 km

Tipy na výlet

Eger

Eger je nielen známym kúpeľným mestom, ale aj miestom s mnohými historickými pamiatkami a možnosťami kultúrneho vyžitia. Starobylý hrad, múzeum Beatles či astronomické múzeum, známa reštaurácia podávajúca maďarské špeciality a tie najlepšie miestne vína, proste ideálna lokalita pre pohodovú dovolenku.

Minaret Eger

Najlepší výhľad na celé historické mesto Eger je z vrcholku miestneho minaretu. Štyridsaťmetrový minaret bol postavený v roku 1596 a dodnes ide o jednu z najnavštevovanejších pamiatok severného Maďarska. Otvorený verejnosti je od začiatku apríla do konca októbra každý deň od 10:00 do 17:00 až 18:00 hodín, vstupné je 300 HUF (cca 1 €) na osobu.

Egerský hrad

Výstavba egerského hradu začala už v 13. storočí, počas husitských vojen bol ďalej opevňovaný. V súčasnej dobe ide o jednu z turisticky najobľúbenejších pamiatok Maďarska, okrem potuliek po masívnych hradbách môžete preskúmať aj rozsiahly podzemný pevnostný systém alebo si prezrieť obrazy talianskych či holandských majstrov.