Vyskúšajte si, aké je to bývať v prepychových komnatách na zámku a jesť len tie najlepšie špeciality podobne ako šľachtici v minulosti. Hotelový zámok Fabianics vás ubytuje v komfortných izbách s dobovým nábytkom. Tešiť sa môžete na výborné raňajky a bohaté päťchodové večere, aj na neobmedzený vstup do wellness centra s vírivkou a saunami. V prepychovej herni, stredovekej pivnici alebo knižnici s krbom sa budete cítiť ako zámocký pán či urodzená šľachtičná.

O ubytovaní

Zámek Fabianics v neoklasicistickom štýle sa nachádza v dedinke Misefa. Kedysi slúžil ako sídlo maďarskej smotánky, dnes v ňom nájdete štýlový hotel pre hostí hľadajúcich prepych a pohodlie. Na výlet sa môžete vydať do neďalekého Zalaegerszegu (28 km), kde vedľa malebného jazera Gébárti leží vyhľadávaný aquapark. Mnoho skvelých zážitkov si odveziete aj z ďalších kúpeľných mestečiek: Hévíz (34 km) so slávnym termálnym jazerom či Keszthely (35 km) s krásnym zámkom a mnohými zaujímavými múzeami. K brehom jazera Balaton je to z hotela len 38 km.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe v zámockom štýle. Izby sú vybavené televíziou, WiFi pripojením, trezorom a vlastnou kúpeľňou s fénom.

Na čom si pochutnáte?

Tešte sa na vynikajúce jedlá medzinárodnej i tradičnej maďarskej kuchyne. V hotelovej reštaurácii s výhľadom do zámockého parku je kladený dôraz na čerstvosť a lokálny pôvod surovín. Pochutnáte si na bohatých raňajkách vo forme bufetu a na nemenej štedrých večerách s piatimi chodmi. Priamo v hoteli sa nachádza starobylá vínna pivnica so širokou ponukou predovšetkým miestnych vín.

Kde budete relaxovať?

Útroby zámku Fabianics skrývajú množstvo pokladov. Jedným z nich je zámocké wellness. Vychutnajte si dokonalý odpočinok vo vírivke či v saune. V lete je v prevádzke vonkajší bazén.

Niečo naviac

V hoteli nájdete aj honosnú herňu zariadenú čalúneným nábytkom a štýlovými doplnkami. Zahrajte si napríklad biliard či karty. Tichšiu zábavu vám dopraje príjemná knižnica s krbom.

Fabianics Kastély

Fabianics Kastély

Béke u 2 , Misefa
Maďarsko

+36 30 599 3215

fabianicskastely@gmail.com

Check In
14:00 - 20:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 4 500 Ft/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
17 km
Zástavka
1,5 km

Tipy na výlet

Termálne jazero Hévíz

Termálne jazero HévízTip na výlet

Najväčšie prírodné termálne jazero na kúpanie na svete a my ho máme (skoro) za humnami! Maďarsko ponúka na odpočinok či dovolenku veľa krásnych kúpeľov a jazier, ale termálne jazero Hévíz je jedinečné. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku úplným právom. Priľahlé mestečko Hévíz, nachádzajúce sa len pár kilometrov od Balatonu, je síce malé, ale za väčšími a prepychovejšími kúpeľnými mestami rozhodne nezaostáva. Tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795 a môže sa pýšiť krásnou kúpeľnou kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami.

V lete sa teplota v jazere vyšplhá až na 38 ºC a aj v tie najchladnejšie dni v roku si voda udrží teplotu 22 -⁠ 24 ºC, aj preto je možná celoročná prevádzka. Liečebná, mierne rádioaktívna voda tryská z hĺbky 38 metrov a je veľmi bohatá na minerály. Prirodzene obsiahnuté zmesi minerálov zjemňujú kožu, tlmia bolesti, sú dobré proti zápalom a posilňujú pružnosť chrupaviek. Aj preto sú tunajšie vody jedny z najlepších na liečbu reumatických ťažkostí a problémov s pohybovým ústrojenstvom. Najväčšiu mimoriadnosť dodáva vode prítomnosť radónu v tomto malom množstve pozvoľna vstupuje do ľudského organizmu, kde stimuluje hormonálnu tvorbu a pomáha nervovej sústave lepšie fungovať.

Otváracia doba jazera je každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Celodenný vstupné zakúpite za 6 000 HUF (cca 17 €).

Po návšteve hévízskeho jazera sa vydajte:

  • Na prechádzky do niektorého z miestnych krásnych parkov s kúpeľnou, upokojujúcou atmosférou
  • Do historického kina, ktoré premieta aj v 3D
  • Na Rákocziho ulicu, kde nájdete fontánu s pitnou liečivou vodou
  • Obhliadnuť najzaujímavejšiu stavbu mesta, veľký Kostol Ducha Svätého (Szentléleki templom), ktorého stavba bola dokončená pomerne nedávno -⁠ v roku 1999. Aj napriek modernému vzhľadu môžete nájsť na budove rad neogotických prvkov
  • Do severnej časti mesta Egregy s vinohradmi a ochutnávkami vína
Viac informácií
Mesto Hévíz
Mesto Hévíz
Farmárske trhy v Hévíze
Farmárske trhy v Hévíze
Malý Balaton
Malý Balaton