Relaxujte v obklopení panenskej prírody v rakúskom Štajersku. Naturparkhotel Lambrechterhof **** ponúka komfortné ubytovanie, neobmedzené wellness s bazénom, saunou a posilňovňou i zľavovú kartu. V lete je k dispozícii hiking bus, v zime skibus.

Nadštandardné ubytovanie bližšie prírode

Naturparkhotel Lambrechterhof **** je skvelé miesto k odpočinku uprostred prírody. Hotel sa nachádza v mestečku St. Lambrecht v rakúskom Štajersku, v jeho blízkosti sa nachádza benediktínske opátstvo a hlavne čistá príroda.

Ubytovanie je zabezpečené v moderných, komfortne zariadených izbách, k zariadeniu tu patrí káblová TV, trezor, minibar, telefón, písací stôl a kúpeľňa s vaňou, WC, fénom, županom aj kozmetickými produktmi.

V reštaurácii si nielen pochutíte, ale naberiete z jedla množstvo energie, pretože sa tu zameriavajú na ekoprodukty a varia z čerstvých regionálnych surovín. Na raňajkovom bufete nájdete dokonca priamo vymedzený bio kútik. Tešiť sa však môžete aj na širokú ponuku vín a ďalších nápojov, ktoré si môžete dopriať v lobby bare.

Široké možnosti odpočinku

Okrem prechádzok po okolí sa o vašu relaxáciu postará tiež wellness centrum priamo v hoteli. Nájdete tu krytý bazén, solárium, relaxačné lôžka so svetelnou terapiou aj fínsku saunu. Využívať môžete tiež posilňovňu.


Ski resort Grebenzen - St. Lambrecht je len 1 km od hotela, takže sa k nemu dostanete behom pár minút.

Tipy na výlet

Ski rezort Grebenzen - St. Lambrecht

Priamo pri malebnom štajerskom mestečku St. Lambrecht sa nachádza ski rezort s 25 km zjazdoviek v nadmorskej výške 1 000 - 1 900 m n. m. Zašportuje si tu celá rodina, pretože rezort ponúka okrem iného detský vlek, kolotoč pre najmenších, ale aj lyžiarsku školu a požičovňu vybavenia. Za zmienku stoja tiež znížené ceny pre mládež až do veku 28 rokov. Pokiaľ máte bežky radšej než zjazdové lyžovanie, tiež sa vám tu bude páčiť. Rezort navyše disponuje niekoľkými tradičnými horskými chatami.

Hrad Grünfels

Na okraji mesta Murau v rakúskom Štajersku nájdete zachovalé ruiny niekdajšieho hradu Grünfels, ktorý od 14. storočia slúžil ako súčasť mestského opevnenia. Vydajte sa sem na výlet, pozrite si zvyšky mohutnej stavby a užite si výhľad do okolia. V blízkosti hradu môžete navštíviť tiež kaplnku a kostol sv. Leonharda.

Murau

Murau leží na rieke Mur v rakúskom Štajersku a hovorí sa mu "hlavné mesto dreva". O tejto tradícii sa môžete presvedčiť v Múzeu dreva (Holzmuzeum), kde uvidíte, ako vznikajú drevené sudy, hračky aj hudobné nástroje. V meste môžete obdivovať medzinárodne uznávanú tradičnú architektúru a celoročne si užívať kultúrne podujatia, či už divadelné predstavenia alebo koncerty. Tiež k pivu tu majú blízko, pivovar tu prevádzkujú od roku 1495. Milovníkom turistiky má Murau tiež čo ponúknuť, vyraziť môžete po alpských hrebeňoch na Kreischberg alebo do okolitých horských chát.

Naturparkhotel Lambrechterhof ****

Hauptstrasse 38-40, St. Lambrecht Steiermark
Rakúsko

+43 358 527 555

reservierung@lambrechterhof.at

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 15 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané