Hotel len minútu od pláže

Základom parádnej dovolenky pre celú rodinu je bezpochyby čisté a priestranné ubytovanie, ktoré ponúka práve hotel Zagreb ***. Ubytovaní budete v jednej zo 152 útulne zariadených štandardných izieb buď priamo v hoteli, alebo v depandancii (50 m od hotela) s klimatizáciou, TV/SAT, chladničkou, minibarom, vlastným sociálnym zariadením a možnosťou jednej prístelky. Za príplatok je tiež možná izba s balkónom, v ktorej môžu byť dve prístelky.


Starosti s jazykovou bariérou hoďte za hlavu. Počas sezóny je na mieste k dispozícii česky hovoriaci delegát.


Hotel leží priamo na pláži, takže k čistému moru dôjdete v priebehu jednej minúty. Pláž je betónová a ukrýva sa v malebnej zátoke. Vďaka pozvoľnému vstupu si priezračné more užijú aj seniori a deti. Doprajte si plávanie, leňošenie aj slnenie na lehátku (prenájom lehátka cca 10 kún).

Neobmedzené nápoje a výborné jedlo

Súčasťou hotela je bar s terasou, z ktorej je úchvatný výhľad na ostrov Pag, a reštaurácia s jedálňou, kde sa podáva polpenzia či all inclusive (podľa zvoleného variantu). Na výber budete mať z polievok, hlavných jedál, príloh, šalátov, dezertov, ovocia a tradičných chorvátskych jedál. Súčasťou all inclusive je aj neobmedzená konzumácia nápojov.

Odpočinok pri bazéne i športové vyžitie

V areáli nechýba ani vonkajší a krytý bazén, ktoré môžete využívať neobmedzene. Za príplatok si môžete dopriať masáž, prípadne si oddýchnuť vo vírivke .

Milovníci športu iste uvítajú možnosť zahrať si futbal, basketbal, volejbal, mini golf či stolný tenis. Zahrať si môžete aj klasický tenis - využitie tenisových kurtov je zdarma. Deti sa môžu vyšantiť na detskom ihrisku, ktoré je pre nich pripravené.

Večer sa vydajte do centra, ktoré je vzdialené len 300 metrov - poseďte si v niektorej z miestnych taverien alebo sa vyberte ku kapucínskemu kláštoru sv. Jozefa, zrúcanine stredovekého hradu, prípadne sa prejdite o kúsok ďalej k zrúcanine Vidov gradu a kostolu sv. Víta.

Tipy na výlet

Ostrov Pag

Ostrov Pag svojim podnebím a prírodou pripomína grécke ostrovy a návštevníci si ho vyberajú kvôli jeho čistým plážam a netypickej gastronómii. K obľúbeným zábavkám tu patrí šnorchlovanie a potápanie, a to vďaka bohatému podmorskému životu, ktorý je tu možné pozorovať. Vidieť môžete kraby, ježovky, morské sasanky i červené hviezdice. S pevninou je ostrov spojený ako lodnou dopravou, tak mostom.

Memoriál Nikola Tesly

Len 7 km západne od chorvátskeho mesta Gospić sa v obci Smiljan narodil významný fyzik a vynálezca Nikola Tesla. V roku 2006 tu ku príležitosti 150. výročia jeho narodenia vyrástol Memoriál, ktorý pripomína Teslov život, jeho myšlienky a objavy. Môžete si pozrieť autentické fotografie poskytnuté Teslovými rodičmi alebo funkčné modely vynálezov ako je elektrický motor, turbína či rotujúce magnetické pole, tzv. Kolumbovo vajce. Súčasťou memoriálu je aj obchod so suvenírmi, multimediálna miestnosť a herňa pre deti, kde sa môžu hravou formou tiež zoznámiť s vynálezmi.

Národný park Paklenica

Nedotknutou divokou prírodou plnou strmých skál, zelene a vodopádov sa môžete prechádzať v Národnom parku Paklenica. Najlepším východiskovým bodom je Stari Grad - Paklenica, odkiaľ sa môžete pohodlne napojiť na trasy horským terénom. Park je súčasťou pohoria Velebit a jeho charakteristický ráz utvárajú dva kaňony Velika Paklenica a Mala Paklenica, ktoré sú od seba oddelené náhornou plošinou vysokou 500 m. Najlepší čas na návštevu týchto miest je máj, jún alebo september. Horúce letné dni sa neodporúčajú, pretože miestne vodné toky tou dobou vysychajú. Nechcete sa predsa pripraviť o vodopády ako z filmov o Vinnetouovi!

Hotel Zagreb ***

Obala V. Nazora 25, Karlobag
Chorvátsko

00 385 99 210 1423

hotelzagreb1@gmail.com

Check in
od 14:30
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 5 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,13/5
Celkom 47 hodnotení