Dovolenka v Podkrkonoší

Za nádherným zážitkom nemusíte chodiť až na horské hrebene, tentoraz zostaňte v podhorí Krkonôš a vychutnajte si nádherný výhľad na české najvyššie hory. Zvlnená krajina na úpätí Krkonôš ponúka nespočetné množstvo prírodných a kultúrnych krás. Vyberte si jedinečný pobyt v Krkonošiach a užite si pestrú dovolenku presne podľa svojich predstáv.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Lákávé vrcholy Krkonôš sú obľúbeným cieľom aktívnych turistov v letnom aj zimnom období. Nudiť sa ale nebudete ani v ich podhorí. Oblasť Podkrkonošia je lokalita pod kopcom Zvičina (671 m n. m.), ktorá ponúka jeden z najkrajších výhľadov na najvyššie pohorie Česka. Tešiť sa môžete na veľa aktivít pre malých i veľkých.

Dovolenka v Podkrkonoší – aké prírodné a historické pamiatky navštíviť?

Pobyt v Podkrkonoší prinesie každému niečo. Milovníci prírody ocenia veľa možností na výlety po turistických trasách vedúcich cez krásnu krajinu regiónu. Vyšplhať sa môžete na kopec Zvičina, kde na vás vykukne Raisova chata. Vynechať by ste rozhodne nemali ani výlet k labskej priehrade Les Království, ktorá sa radí medzi najkrajšie priehrady v Česku.

Fanúšikov histórie nadchne barokový areál Kuks, v ktorom si prezrú Hospital, kostol a sochárske alegórie cností a nerestí, ktoré vytvoril sochár Mateja Barnard Braun. Kuks nadchne aj milovníkov vína, ktorí sem môžu zavítať do Galérie českých vín alebo okoštovať regionálne víno na pravidelnom septembrovom vinobraní.

Rodiny s deťmi si užijú veľa zábavy napríklad v zoo Safari Park v Dvore Králové. Príjemné zážitky sľubuje aj návšteva hradov Pecka či Byšičky alebo mesto Hořice, kde si pochutnáte na tradičných sladkých trubičkách. Za relaxom sa vypravte zase do Lázní Bělohrad.