Dovolenka na Pálave

Keď sa povie Pálava, mnoho ľudí si vybaví predovšetkým víno. Vďaka najteplejšej klíme v celom Česku je táto oblasť bohatá nielen na vinice, kam oko dovidí, ale aj na rozľahlé a úrodné polia a povestné vápencové skaly Pavlovských vrchov. Okrem mnohých vínnych pivníc sa tu oplatí navštíviť aj mesto Mikulov s prekrásnym historickým centrom a zámkom. Z centra potom vyrazte na Svatý kopeček pri Mikulove, ktorý je najstarším pútnickým miestom v Česku. Ak patríte medzi milovníkov histórie, vaše ďalšie kroky budú určite smerovať k zrúcanine hradu Děvičky, pozostatkom Sirotčieho hrádku alebo do Archeoparku v Pavlove. Oblasť je ideálna aj na nenáročnú turistiku a cyklovýlety, takže si tu každý nájde to svoje.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Pálava je malebné regionálne vinárske územie na južnej Morave. Tento unikátny krajinný komplex s CHKO Pálava je ideálnym cieľom pre návštevníkov, ktorí túžia po kombinácii prírodných krás, vynikajúceho vína a bohatej histórie.

Zamierte sem za vínom a výhľadmi

Zbožňujete víno a degustácie sú jednoducho vaše? Vydajte sa na Pálavu na vinársky pobyt. Počas tejto dovolenky budete mať v cene pobytu napríklad návštevu (návštevy) vínnej pivnice alebo neobmedzené množstvo vína. V dobách mimo ochutnávky kvalitných moravských vín sa potom môžete vydávať spoznávať prírodu – či už po vinárskych chodníkoch, alebo po klasických turistických chodníkoch. A je tu čo spoznávať!

Zrúcanina hradu Děvičky, Novomlýnske jazero, Archeopark Pavlov, Valtice so svojim zámkom, či Mikulov so Svatým kopečkom. To je len pár konkrétnych miest, ktoré stojí za to na území Pálavy navštíviť. Pritom sa budete môcť často kochať malebnými vinicami, rozmanitými geologickými útvarmi a výnimočnou flórou a faunou. Pokiaľ ste športovo založení a chcete toho stihnúť čo najviac, požičajte si bicykle a spoznávajte Pálavu zo sedadla. Južná Morava je jedným z najmenej kopcovitých terénov v Česku, preto sa sem môžete vydať napríklad aj s deťmi.

Pokiaľ chcete získať viac tipov, kam konkrétne zamieriť pri pobyte na Pálave, nakuknite do našej Travelpedie.