Dovolenka na Lipne

Užite si skvelý pobyt a ubytovanie na Lipne. Trblietajúca sa hladina jazera, šumavské lesy a nekonečne veľa možností, ako tráviť voľný čas. Nalákať vás môže napríklad Cesta korunami stromov, bobová dráha, bikepark alebo ľadovcové jazero Plechý.

Načítavam ponuky...


Vodná nádrž Lipno, alebo tiež Lipenské jazero, je najväčšie umelé jazero v Česku a celoročne láka množstvo turistov. Niet sa čomu diviť! Možnosti vyžitia nielen priamo na Lipne, ale aj v jeho okolí, sú naozaj bohaté. Navyše je to odtiaľ kúsok na krásnu Šumavu.

Na Lipne je krásne

Priehrada Lipno dosahuje dĺžku 44 km a je vyhľadávaným turistickým miestom. V lete si tu užijete parádne kúpanie, opaľovanie a leňošenie na pláži, rôzne športy - kanoe, jachting, katamarány, windsurfing, kiteboarding, ale tiež cyklistiku pozdĺž brehu (cyklistická a in-line trasa má 19 km) či romantické prechádzky. V zime je zase oblasť okolo Lipna vyhľadávaná medzi milovníkmi zimných športov - lyžiarimi, snowboardistami a bežkármi.

Vydať sa môžete na Chodník korunami stromov Lipno, s deťmi sa vydajte na bobovú dráhu či do Aquaworldu Lipno. Za výlet stojí niektorý z hradov a zámkov v okolí. Čo tak napríklad krásny Český Krumlov, zámok Hluboká nad Vltavou či Hrad Rožmberk?

Či už hľadáte lacné ubytovanie na Lipne, alebo dáte prednosť hotelu s vlastným wellness centrom z našej ponuky si určite vyberiete.