Dovolenka v Plzni

Je načase spoznať z Plzne aj viac, než len svetoznáme pivo. Návštevu mesta začnite v historickom centre s gotickou katedrálou sv. Bartolomeja a meštiackymi domami. Pokračovať môžete dláždenými uličkami do starého podzemia či množstva múzeí a architektonických pamiatok. S deťmi nevynechajte návštevu miestnej Zoo s rozsiahlym dinoparkom, a to z Plzne zďaleka nie je všetko!

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Plzeň na západe Čiech vyslúžilo celosvetovú slávu lahodné pivo. Samotné mesto sa oplatí navštíviť aj pre nespočet ďalších pamiatok a zaujímavostí, ktoré sa v ňom nachádzajú. Nechajte sa zlákať na pobyt a spoznajte všetky plzeňské krásy.

Plzeň - to je znamenité pivo a fantastické pamiatky

Milovníci piva by mali v Plzni zamieriť na obhliadku slávneho pivovaru Plzeňský Prazdroj, kde sa dozvedia, ako sa zlatistý mok vyrába a budú ho môcť aj ochutnať. Ďalšie krásy Plzne sa pred vami ukážu na hlavnom námestí Republiky, ktorého dominantou je gotická katedrála Bartolomeja s najvyššou kostolnou vežou v Čechách. Nechýbajú tu ani rady malebných barokových a renesančných domov. Za pozornosť stoja tiež Mariánsky stĺp, Veľká synagóga či plzeňské historické podzemie.

Dovolenka v Plzni je ideálna aj pre rodiny s deťmi. S nimi sa vydajte na prehliadku plzeňskej Zoo s DinoParkom či do Múzea bábok alebo do Múzea strašidiel. Malých aj veľkých návštevníkov nadchne tiež interaktívna expozícia Techmania s 3D planetáriom. Ak budete po celodennom objavovaní krás Plzne potrebovať načerpať nové sily, zamierte do wellness centra priamo vo vašom hoteli či penzióne.