Dovolenka vo Viedni

Viedeň je najväčším lákadlom Rakúska. Táto rakúska metropola vás uchváti v každom ročnom období. Či už vás zaujíma história, alebo oddych, pamiatky, divadlá či wellness, Viedeň je zásah do čierneho.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Viedeň, hlavné mesto Rakúska, mnohí považujú za kultúrnu aj historickú perlu Európy. A niet sa čomu diviť - práve tu sa uskutočnilo nespočet historických udalostí, ktoré formovali viaceré okolité krajiny. Spoznajte to najlepšie z Viedne a vydajte sa sem na pobyt - bola by predsa škoda nenavštíviť ju, keď leží len pár kilometrov od našich hraníc.

Viedeň - mesto pamiatok, zábavných atrakcií aj znamenitej kuchyne

Vo Viedni vám nuda rozhodne nehrozí, a preto je dovolenka tu skvelá voľba ako pre seniorov, tak aj pre rodiny s deťmi. Vás aj vašu peňaženku môže najviac potešiť možnosť ubytovania detí do určitého veku zadarmo. ostane vám tak viac peňazí na preskúmanie miestnych pamiatok nevídanej hodnoty, či na návštevu atrakcií. S vašimi drobcami sa vydajte na návštevu najstaršej Zoologickej záhrady na svete alebo vyrazte za zábavou do slávneho zábavného parku Prater s ikonickým ruským kolesom.

Pobyt vo Viedni vo dvojici vám spríjemní návšteva Múzea čokolády alebo Zámku Schönbrunn. Umelecké zbierky svetového výstavu si môžete prehliadnuť napríklad v Leopoldovom múzeum, kde sú vystavené aj obrazy od Egona Schieleho alebo od zakladateľa secesie Gustava Klimta. V decembri si nenechajte ujsť vianočné trhy, tie vo Viedni vám rozhodne vyčarujú nezabudnuteľný zážitok.

Spoznajte Rakúsko aj prostredníctvom chuťových buniek a doprajte si špeciality, ktoré túto malú krajinu preslávili po celom svete. V našom článku sa dočítate, aké pochúťky si nesmiete nechať ujsť.