Dovolenka v Broumove a okolí

Pri slove Broumovsko sa každému vybavia zástupy skalných veží a stien dvíhajúcich sa v skalnom meste. Mnohé turistické trasy vás tu dovedú k vyhliadkam aj významným architektonickým pamiatkam. Medzi najobľúbenejšie patrí barokový Broumovský kláštor s kópiou Turínskeho plátna aj pivovar v Broumove.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Za prekrásnymi skalnými stenami, vežami a výbežkami CHKO Broumovsko sa vydajte do východných Čiech. Okrem fantastických skalných útvarov tu ale budete môcť obdivovať aj zaujímavé kultúrne pamiatky, aké len tak niekde neuvidíte. Výlet do Broumovska vás nadchne v každom ročnom období.

Turistika, lyžovanie aj oddych vás čaká v Broumovsku

Oblasť Broumovska je ideálnym miestom ako na dovolenku vo dvojici, tak s celou rodinou. Objavíte tu hneď dve významné prírodné rezervácie - Broumovské steny a Adršpašsko-teplické skaly, ktoré patria k najväčším skalným mestám v Európe. Dosýta si tu tak užijete romantické prechádzky medzi skalnými vežami a oblúkmi aj turistiku či lezenie vedúcu nahor a dole po skalných stenách, z ktorých sa vám naskytnú parádne výhľady do širokého okolia. Za pamiatkami sa potom vyberte do mestečka Broumov alebo do Broumovského kláštora. Po celodennej turistike nie je nič lepšie, ako si dopriať oddych vo wellness centre, kde na vás bude čakať vyhriata sauna alebo vírivka.

V zime sa oblasť Broumovského výbežku mení na raj zimných športov. Vydajte sa sem na lyžiarsky pobyt a užite si do sýtosti lyžovanie, snowboardovanie alebo i bežkovanie krásnou krajinou. Skvelými službami a nízkym počtom návštevníkov vás tu nadchnú strediská Family Ski Park, Lyžiarsky areál Mladé Buky alebo Skiareál Petříkovice.