Dovolenka v Kutnej Hore

Kutná Hora láka každoročne tisíce turistov na prehliadku historického mesta s pamiatkami UNESCO. Medzi tie najnavštevovanejšie patrí rozhodne kostnica s unikátnou výzdobou tvorenou ľudskými kosťami. Ďalej sa vydajte napríklad do Kamenného domu a cestou sa zastavte v nejakej z množstva kaviarní a reštaurácii.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Mesto Kutná Hora v stredných Čechách vás zláka na prehliadku historických pamiatok, ktoré vyslúžili mestu zápis na prestížny Zoznam UNESCO. A veru je ich toľko, že vám na ich návštevu nebude stačiť ani jeden celý deň! Vyberte sa preto do Kutnej Hory na pobyt plný poznávania pamiatok aj miestnej kuchyne. S výberom toho najlepšieho ubytovania vám radi pomôžeme.

Čo navštíviť v Kutnej Hore a v stredných Čechách?

Najvýznamnejšou pamiatkou Kutnej Hory je jednoznačne majestátny Chrám svätej Barbory. Davy turistov láka aj kostnica v neďalekej Sedlici, a tak si sem nezabudnite rezervovať vstup vopred. Prehliadnuť si tu budete môcť unikátnu výzdobu - najmä luster a stropnú výzdobu - vytvorenú z ľudských kostí. Za prehliadku stojí tiež kamenná fontána, morový stĺp, kostol sv. Jana Nepomuckého a mnohé iné skvosty.

Poznávanie pamiatok vám spríjemnia romantické prechádzky po historickom centre a posedenie v jednej z mnohých kaviarničiek či vinárničkiek. Niet preto divu, že aj Kutná Hora je jedným z mnohých českých miest, kam sa oplatí vyraziť na romantický pobyt.

Za parádnym oddychom sa potom v stredných Čechách vyberte do neďalekého mestečka Poděbrady (29 km od Kutnej Hory), ktoré preslávili kúpele. Lákadlom mnohých hotelov a penziónov je tu tiež pivný kúpeľ spojený s pitím piva, ktorý si môžete dopriať aj vy.