Dovolenka v Třebíči

Mnohé významné pamiatky UNESCO v Česku nájdete tiež v meste Třebíč, klenote juhovýchodného cípu kraja Vysočina. Třebíč nadchne ako turistov a vyznávačov aktívneho odpočinku, tak aj milovníkov histórie a pamätihodností. Miestna príroda je známa ako ekologicky najčistejšia oblasť Česka, ktorú pretkávajú početné turistické chodníky a cyklotrasy. Historické mesto zase zdobia náboženské skvosty ako Bazilika sv. Prokopa zapísaná na prestížnom Zozname pamiatok UNESCO, významný Benediktinský kláštor aj krásne zachovaná Židovská štvrť so Zadnou synagógou.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Hotel zodpovedal popisu a dostali sme všetko, čo bolo uvedené na kupóne. Personál bol veľmi milý, vychádzal nám vo všetkom v ústrety. Izba bola v poriadku, len by sme ocenili aj pravidelné upratovanie. Skvelá je aj jeho poloha, nachádza sa kúsok od stanice, a pritom priamo v centre. Na návštevu môžeme odporučiť Masarykovu vyhliadku, židovskú štvrť, baziliku sv. Prokopa a tiež množstvo úžasných kaviarní v Třebíči.”

Markéta Zuziaková
Markéta Zuziaková
Obchodný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Vedeli ste, že príroda v Třebíči je známa ako najčistejšia oblasť Česka? Ktorú navyše pretkávajú početné turistické chodníky a cyklotrasy. Historické centrum zase zdobia skvosty ako Bazilika sv. Prokopa zapísaná na prestížnom Zozname pamiatok UNESCO, významný benediktínsky kláštor aj krásne zachovaná Židovská štvrť so Zadnou synagógou**. Třebíč má skrátka všetko pre rozmanitú dovolenku!

Čo robiť v Třebíči?

Pokiaľ je vaším hlavným cieľom história Třebíča, vyhľadajte ubytovanie blízko centra. Budete to tak mať blízko všetkým významným pamiatkam, vrátane tých zapísaných na Zozname UNESCO.

Pre milovníkov odpočinku potom nájdete niekoľko wellness hotelov, v ktorých sa po prechádzkach po okolí alebo v parku na Bašte môžete dokonale uvoľniť. Konkrétne tento park sa rozkladá na bývalých mestských hradbách a ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Ak vás láka poznávanie prírody zo sedadla bicykla, poobzerajte sa po ubytovacích zariadeniach s úschovňou bicyklov alebo s možnosťou požičania bicyklov.

Ak sem vyrážate s partnerom či partnerkou za romantikou, odporúčame hotel s privátnym wellness.

Keď budete mať šťastie, možno bude vo vami vybranom termíne voľné aj niektoré z jedinečných ubytovaní – napríklad Treehouse.