Pobyty na predĺžený víkend 5. júla

Deň slovanských vierozvestov Cyrila a Metoda znamená deň voľna v lete navyše! A pretože tento rok vychádza na piatok, užijete si až 4-dňovú dovolenku. Doprajte si tieto prázdniny pre dospelých a vyrazte na výlet do prírody, za pamiatkami alebo k vode. Alebo si voľno rovno pretiahnite na týždeň a zájdite si na parádnu dovolenku k moru.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Perfektný hotel, ktorý som navštívil už trikrát. Majú tu skvelý výber z chutných jedál a personál je vždy pripravený vám s čímkoľvek pomôcť. Moja štvorročná dcéra bola nadšená z tematických izieb a veľmi sa jej páčilo aj v bazénoch. Vo wellness nájdete všetko, na čo si spomeniete. A každý deň vám ešte spríjemní olovrant. Odporúčam, toto miesto stojí za návštevu.”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko
Overené Travelkingom

“Hotel leží kúsok od centra Ostrihomu a je ľahko dostupný. Po príchode nás privítal milý personál a dostali sme izbu, ktorá vyzerala ako na fotkách, čistá a s krásnym výhľadom na Dunaj a baziliku. Jedlo bolo skvelé, veľký výber a bolo ho veľa. Kúpele boli obrovské, plné zážitkových bazénov a tiež sáun vo wellness svete. Deti si užili veľa zábavy v bazénoch aj s ostatnými deťmi v detskom kútiku. A že sa nám tu páčilo, dokazuje aj otázka mojej dcéry: „Tatino, vrátime sa sem ešte?“”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím


Počas sviatku 5. júla si pripomíname Deň slovanských vierozvestcov Cyrila a Metoda. Vyrazte si pripomenúť historické udalosti Slovenska na výlet počas predĺženého víkendu – alebo rovno podniknete poriadnu letnú dovolenka?

Štátne sviatky ako príležitosť na dovolenku

Nie každý rok to vyjde tak, že by sa sviatočný deň dotýkal víkendu. Keď sa to ale stane, získavate skvelú príležitosť na krátky únik z každodenného zhonu a relaxáciu bez toho, aby ste si museli v práci brať dlhšiu dovolenku. V iných prípadoch, keď 5. júla pripadá napríklad na stredu alebo iné dni v prostriedku pracovného týždňa, vám môže ušetriť aspoň jeden dovolenky,.

Tak kam to bude? Ak máte deti, určite je to výborná príležitosť pre prvú rodinnú dovolenku prázdnin. Vydajte sa na výlet pre rodiny – napríklad za kúpaním do Podhájskej alebo za krásnym zámkom a zoo do Bojníc.

Alebo sa radšej dávate prednosť aktívnej dovolenke v horách? Letné prechádzky Tatrami, alebo po Veľkej Fatre majú rozhodne svoje kúzlo. Na svoje si ale určite prídete aj v zahraničí - objavte krásu rakúskych Taur alebo preskúmajte Krkonoše.

Dovolenka v zahraničí má na začiatku júla jednu obrovskú výhodu - okolité krajiny (okrem Česka) sviatok sv. Cyrila a Metoda neoslavujú, a tak sa vyhnete davom turistov, zatvoreným obchodom a reštauráciám, aj sviatočným príplatkom v hoteloch. Vydať sa tak môžete za krásami poľských Tatier alebo navštívte neďalekú Budapešť. Alebo si víkend predĺžite na poriadne voľno a dáte prednosť odpočinku pri mori na plážach Chorvátska?